Michał Winiarski pomimo zakończenia sportowej kariery nie rozstaje się z PGE Skrą Bełchatów. Jeden z najlepszych polskich siatkarzy ostatnich lat został dziś oficjalnie przedstawiony jako drugi szkoleniowiec bełchatowian. 

Michał Winiarski w bełchatowskim klubie spędził 8 lat swojej kariery. Po raz pierwszy trafił do Skry w 2005 roku, gdy był okrzyknięty ogromnym talentem i nadzieją polskiej siatkówki. Nie potrzebował wiele czasu, by udowodnić, że zdania te nie były przesadzone i szybko stał się gwiazdą nie tylko żółto-czarnych, ale także kadry narodowej.

Po zdobyciu pierwszego mistrzostwa kraju przeniósł się do włoskiego Trentino Volley, z którym święcił ogromne sukcesy, wygrywając m.in. mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów. Trzy lata później wrócił do Bełchatowa i przez cztery kolejne sezony bronił żółto-czarnych barw. W tym czasie dwukrotnie na jego szyi zawisł złoty krążek PlusLigi, zdobywał Puchar i Superpuchar Polski, a także medale Klubowych Mistrzostw Świata i Champions League.

W sezonie 2013/2014 Winiarski spróbował swoich sił w Rosji, gdzie występował w Fakiele Nowy Urengoj. Rok później jednak po raz kolejny wrócił do PGE Skry. W trakcie trzeciego pobytu w żółto-czarnych również zdobywał medale mistrzostw Polski oraz wygrał Puchar i Superpuchar Polski.

Michał Winiarski wiele sukcesów odniósł też jako reprezentant Polski. W biało-czerwonych barwach wywalczył srebro Pucharu i mistrzostw świata oraz wygrał Ligę Światową. W 2014 roku jako kapitan poprowadził polską drużynę do zwycięstwa w Mundialu.

Teraz „Winiar” rozpocznie nowy etap swojej siatkarskiej przygody. W przyszłym sezonie zadebiutuje na ławce trenerskiej PGE Skry jako asystent szkoleniowca, Roberto Piazzy. 33-latek będzie mógł więc wykorzystać fakt, że dobrze zna język włoski, dzięki czemu znacznie ułatwi komunikację między trenerem a zawodnikami. Na swoim stanowisku Winiarski zastąpi Krzysztofa Stelmacha, który odchodzi z bełchatowskiego klubu.

 

źródło: skra.pl