Zaskakujący przebieg miało spotkanie w Krakowie. Gospodarze, po wyrównanym secie, objęli prowadzenia. W kolejnej partię spokojnie wygrali mistrzowie Polski. Gdy wszyscy myśleli, że ZAKSA, jak zwykle, spokojnie „dobije” rywala ten… wygrał trzeciego seta. Ostatecznie o zwycięstwie decydował tie-break. W tym lepszą skutecznością wykazali się mistrzowie Polski.

Barkom Każany Lwów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (28:26, 17:25, 25:20, 2125, 10:15)

Składy drużyn:

Barkom Każany Lwów: Jonas Kvalen (9), Vladyslav Shchurov (7), Vasyl Tupchii (27), Murat Yenipazar (5), Julius Firkal (12), Artem Smoliar (6), Dmytro Kanaiev (libero) oraz Bohdan Mazenko (2), Oleh Shevchenko (1), Oleksii Holoven, Andrii Zhukov (libero), Volodymyr Tekvun (1), Vitalii Kucher (1)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (25), Marcin Janusz (6), Twan Wiltenburg (1), Aleksander Śliwka (19), Dmytro Paskytskyy (10), Wojciech Żaliński (8), Erik Shoji (libero) oraz Adrian Staszewski (3), Bartłomiej Kluth, Tomasz Kalembka (3)

MVP: Łukasz Kaczmarek

źródło: inf. własna/foto: Nikola Krawczyk