Mariusz Marcyniak w poprzednich dwóch sezonach był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Zdecydował się na zmianę – od teraz będzie bronił barw klubu z Zawiercia.

Mierzący 206 centymetrów Mariusz Marcyniak ma za sobą grę m.in. w BBTS-e Bielsko-Biała, AZS-ie Częstochowa, a w sezonach 2015/2016 i 2016/2017 w PGE Skrze Bełchatów. Z tym ostatnim klubem nowy siatkarz Jurajskich Rycerzy wywalczył w tym roku wicemistrzostwo kraju, a rok wcześniej brązowy medal i Puchar Polski. Jak informuje klub, zawodnik wpisuje się w strategię budowania zespołu KS ALURON WARTA Zawiercie, bazującą m.in. na pozyskiwaniu graczy, którzy nie otrzymywali wielu szans na regularną grę, a w opinii zarządu i sztabu szkoleniowego zawierciańskiej ekipy na to zasługują.

Zdecydowałem się na odejście z Bełchatowa, ponieważ chciałem spędzać na boisku więcej czasu. Oczywiście tu nikt mi tego nie zagwarantuje, ale będę o to walczył i będę się starał grać jak najwięcej” – mówi Mariusz Marcyniak.

Środkowy pojechał już z nową drużyną na rozpoczęte wczoraj zgrupowanie w Kielnarowej.

Mariusz przez tydzień przebywał na treningach klubu z Zawiercia, zanim trener i zawodnik podjęli decyzję o współpracy. „Trener chciał zobaczyć, jak trenuję, jak się zachowuję wśród tej drużyny, a ja na to przystałem. Szkoleniowiec był ze mnie zadowolony, dzięki czemu podpisałem umowę z klubem i bardzo się cieszę z tej decyzji” – mówi nowy środkowy beniaminka PlusLigi.

źródło: aluronwarta.pl