Łuczniczka Bydgoszcz kilka dni temu rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z dotychczasowym trenerem, Piotrem Makowskim. W spotkaniu z MKS-em Będzin bydgoskich siatkarzy poprowadził Marian Kardas. Dziś Łuczniczka oficjalnie przedstawiła jednak nowego szkoleniowca, którym został Dragan Mihailovic. 

Dragan Mihailović został nowym szkoleniowcem Łuczniczki Bydgoszcz i poprowadzi ją do końca sezonu. Serbski trener przez 22 lata zbierał doświadczenie na arenie międzynarodowej. W swoim CV ma pracę z wieloma klubami oraz z pięcioma kadrami narodowymi – Jugosławii, Kanady, Quebecu, Libanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W reprezentacji Jugosławii, był asystentem Zorana Gajicia. Duet ten poprowadził ekipę z Bałkanów do brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.

– Największy dylemat polegał na tym, czy sprowadzać nowego trenera w tym momencie sezonu. Zdecydowaliśmy się na kandydaturę Dragana Mihailovicia. Zaproszenie do współpracy Dragana ma na celu sprawienie, aby w tym sezonie ugrać więcej, ale też rozważyć budowanie składu i filozofię zespołu na kolejne rozgrywki – mówi Piotr Sieńko, prezes klubu z Bydgoszczy.

Mihailović ma na koncie pracę z zespołami m.in. z Grecji, Jugosławii, Francji, Kataru, Bahrajnu czy Finlandii. W minionym roku Serb prowadził klub z tego ostatniego kraju – Raision Loimu. Poza brązowym medalem olimpijskim, nowy szkoleniowiec Łuczniczki może pochwalić się też krążkami Pucharu Świata, mistrzostw Europy czy mistrzostw świata, a także ligi katarskiej, greckiej i francuskiej.

W swojej dotychczasowej karierze pod okiem Mihailovicia trenowało wiele znanych gwiazd światowej siatkówki. Byli to m.in. bracia Grbic, Dejan Brdjovic, Ivan Milijkovic, Slobodan Kovac, Andrija Geric, Goran Vujevic, Wout Wijsmans, czy obecny libero Cerradu Czarnych Radom, Dustin Watten.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl