Lublinianie po raz kolejny w tym sezonie sprawili swoim rywalom ogromne problemy. Tym razem wywalczyli niezwykle cenne zwycięstwo na bardzo trudnym terenie kędzierzyńskiej hali. W dzisiejszym meczu mogliśmy obserwować bardzo nierówne spotkanie, w którym drużyny z seta na set prezentowały się zupełnie inaczej. Goście jednak nie zamierzali się poddać. Odrobili dużą stratę w piątej partii, doprowadzając do fantastycznej końcówki tie-breaka. W niej wywalczyli upragnione zwycięstwo i dwa punkty do ligowej tabeli.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BOGDANKA LUK Lublin 2:3 (25:20, 17:25, 25:20, 17:25, 19:21)

Składy drużyn:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (29), Krzysztof Zapłacki (5), Twan Wiltenburg (7), Aleksander Śliwka (23), Radosław Gil (3), Dmytro Pashytskyy (7), Erik Shoji (L) oraz Bartłomiej Kluth, Andreas Takvam (1), Korneliusz Banach

BOGDANKA LUK Lublin: Jan Nowakowski (10), Marcin Komenda (2), Marcin Kania (1), Mateusz Malinowski (24), Alexandre Ferreira (25), Tobias Christian Brand (18), Thales Hoss (L) oraz  Maciej Krysiak (1), Damian Schulz (3), Damian Hudzik (4)

MVP: Marcin Komenda