Asseco Resovia Rzeszów ma nowego prezesa. Został nim doskonale wszystkim znany były zawodnik tego klubu Krzysztof Ignaczak, który po dwóch latach przerwy powraca do klubu, jednak tym razem w nowej roli.

Sytuacja rzeszowskiej drużyny w ligowej tabeli bez wątpienia jest daleka od tej, jakiej oczekiwali by zarówno kibice jak i sami zawodnicy oraz działacze. Zajmują oni bowiem bardzo odległe bo przedostatnie miejsce wśród plusligowych drużyn. Rzeszowianie lepiej zaprezentowali się w czasie Klubowych Mistrzostw Świata, gdzie zajęli czwartą lokatę. Włodarze klubu starają się znaleźć receptę i zaradzić tej niewątpliwie bardzo niekomfortowej sytuacji. Nie tak dawno temu z ławką trenerską “Pasów” pożegnał się Andrzej Kowal, jego miejsce zajął Gheorghe Cretu, Nie wpłynęło to jednak znacząco na poprawę gry rzeszowian, przegrali bowiem kolejne ligowe starcia. 24 listopada do dymisji podał się prezes klubu Bartosz Górski. Funkcję tę przejął po nim Krzysztof Ignaczak, który po latach występów na boisku w barwach klubu, teraz przejmuje w nim stery.

Nowy prezes Asseco Resovii Rzeszów na swoim kocie ma wiele sukcesów zarówno w biało-czerwonych barwach, jak i w rozgrywkach klubowych. Z Resovią zdobył m.in. trzy Mistrzostwa Polski, czy też srebro Ligi Mistrzów. Podczas swoich 322 występów w polskich barwach sięgnął po Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy jak również złoto Ligi Światowej. Po latach sukcesów jako zawodnik czeka go zupełnie inna rola. Czy również w niej spisze się tak dobrze jak na boisku i wyciągnie swój klub z poważnych kłopotów? Odpowiedź  na to pytanie poznamy już niedługo.

źródło: Asseco Resovia Rzeszów