– Kontrakt Stephane’a Antigi, który wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019, nie zostanie przedłużony – taką wypowiedź Piotra Gacka, prezesa i dyrektora sportowego ONICO Warszawa możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji dotyczących przyszłości trenera Stephane’a Antigi w drużynie ONICO Warszawa. Całą sprawę skomentował prezes i dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek. – Jesteśmy po spotkaniu z trenerem Stephanem Antigą i wspólnie ustaliliśmy, że jest to moment, w którym możemy potwierdzić, że jego umowa, która wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019, nie zostanie przedłużona. Zdajemy sobie sprawę, że środek sezonu nie jest idealnym momentem na takie informacje, ale chcieliśmy zachować się fair wobec Stephane’a, sztabu i zawodników, którzy powinni wiedzieć, jak wygląda sytuacja, aby niepotrzebnie nie skupiać się na doniesieniach prasy. Nasze rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze i mogę zapewnić, że obie strony będą w stu procentach wywiązywać się z umowy do końca jej obowiązywania.

Powody takiej decyzji popularny “Gato” podaje w dalszej części wypowiedzi. –  Nieco inaczej patrzyliśmy na aspekty związane z kadrą zespołu i prowadzeniem drużyny. Szczegóły tych rozmów niech zostaną w naszych gabinetach. Stephane wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty, drużyna ze stolicy znów walczy o najwyższe cele w PlusLidze i za to jesteśmy mu wdzięczni. Jestem przekonany, że do końca sezonu zachowamy pełen profesjonalizm i w żaden sposób nie wpłynie to na walkę zespołu o medale, bo taki jest teraz nasz cel. Kolejne naturalne pytanie brzmi: kto będzie nowym trenerem ONICO Warszawa? Mamy określony kierunek, jesteśmy na etapie rozmów, a jak tylko podejmiemy ostateczną decyzję i podpiszemy umowę z nowym szkoleniowcem, to na pewno nasz dział marketingu przygotuje odpowiednią grafikę do social mediów. – kończy swoją wypowiedź Piotr Gacek.

Czy sprawdzą się doniesienia, że następcą Stephane’a Antigi zostanie aktualny szkoleniowiec Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi? Tego dowiemy się niebawem.

onicowarszawa.pl