Marcin Możdżonek w czasie meczu z zespołem z Olsztyna doznał kontuzji. Przegląd Sportowy informuje o wynikach badań siatkarza – środkowy naderwał przyczep mięśnia półbłoniastego uda i w tym sezonie już na pewno nie zagra. Najprawdopodobniej czeka go operacja.

Środkowy miał nadzieję, że uraz nie będzie poważny i będzie mógł szybko wrócić do gry, ale niestety tak się nie stanie. Wczoraj zawodnik zespołu z Podkarpacia przeszedł dokładne badania pod okiem lekarza reprezentacji Polski Jana Sokala i wyniki niestety nie były dobre. Marcin Możdżonek naderwał przyczep mięśnia półbłoniastego uda i nie ma szans już na grę w tym sezonie ligowym. Były kapitan reprezentacji Polski za dwa tygodnie ma stawić się na kontrolę u doktora Sokala, który go dokładnie zbada po zejściu opuchlizny i podejmie decyzje dotyczące leczenia. Środkowy na pewno nie zdąży wyleczyć się przed inauguracją Ligi Narodów

Dla Asseco Resovii Rzeszów to już druga w tym sezonie kontuzja w gronie zawodników, którzy grają na pozycji środkowego. Wcześniej z gry został wykluczony Bartłomiej Lemański, który doznał kontuzji stopy. Rzeszowski klub wykorzystał możliwość transferu medycznego i sprowadził do drużyny reprezentanta Francji. Barthelemy Chinenyeze do drużyny dołączył przed meczem w Olsztynie i z powodu kontuzji Marcina Możdżonka już zadebiutował w nowym zespole. – Do końca sezonu zostajemy z trzema środkowymi, bo okno transferowe dawno się już zamknęło, a nie możemy dokonać drugiego transferu medycznego. Przepisy na to nie pozwalają – komentował prezes Asseco Resovii Bartosz Górski.

Rzeszowianie zostaną z trzema środkowymi w rozgrywkach ligowych, ale w europejskich rozgrywkach o Puchar CEV trener Andrzej Kowal będzie miał do dyspozycji tylko Dawida Dryję i Łukasza Perłowskiego. Regulamin wyklucza udział reprezentanta Francji w tych meczach, ponieważ grał on już w tym sezonie w Lidze Mistrzów w barwach drużyny z Tuluzy.

źródło: przegladsportowy.pl