Przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Kevin Tillie, doznał kontuzji na treningu przed spotkaniem swojej drużyny z Cerrad Czarnymi Radom. Francuz wyjechał do swojej ojczyzny na dokładne badania, a na stronie internetowej klubu pojawił się oficjalny komunikat dotyczący zdrowia 26-latka.

Komunikat dotyczący stanu zdrowia Kevina Tillie:

Szanowni Państwo,

Prezentujemy oficjalny Komunikat Klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dotyczący urazu i absencji Kevina Tillie:

Przed meczem ligowym 20. kolejki PlusLigi podczas treningu Kevin Tillie doznał urazu barku. Przyjmujący naszego zespołu w wyniku kontuzji nie grał w dwóch ostatnich meczach ZAKSY (z Cerrad Czarnymi Radom i Jastrzębskim Węglem). W tym tygodniu zawodnik przeszedł serię badań we Francji, które wykazały, że nie będzie konieczności operacji. Kevin Tillie niebawem wróci do Polski, czeka go jednak rehabilitacja. W związku z czym nie wystąpi w najbliższych meczach.

O wstępnym przewidywanym okresie absencji mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. -Na pewno teraz przez około tydzień Kevin zostanie we Francji, pod koniec przyszłego tygodnia wróci do Kędzierzyna-Koźla i u nas będzie kontynuował rehabilitację. Niestety musimy odczekać około czterech tygodni okresu rehabilitacyjnego. Następnie czekają go kolejne badania i zobaczymy czy Kevin będzie już w stanie wrócić do pełnej dyspozycji – zaznaczył Sebastian Świderski.

źródło: zaksa.pl