Aluron Virtu Warta Zawiercie już za dwa dni zmierzy się z ostatnim zespołem PlusLigi, a więc AZS-em Częstochowa w barażach, które zadecydują o tym, kto w przyszłym sezonie będzie występował w siatkarskiej ekstraklasie, a komu pozostanie walka na jej zapleczu. W związku ze spekulacjami na temat czy te spotkania w ogóle się odbędą, klub wystosował dwa dokumenty. 

 1. Komunikat dotyczący barażu oraz jego terminu: 

  Zapewniamy, że termin opublikowania komunikatu nie jest spowodowany złą wolą któregokolwiek z klubów lub tym bardziej organizatora rozgrywek jakim jest PLPS S.A. i nie wpłynął on na stan przygotowań obu zespołów do sportowej rywalizacji.- Pierwsze dwa mecze odbędą się 26 i 27 kwietnia o godz. 18:00 w hali przy ul. Żużlowej 4 w Częstochowie. Będą to mecze transmitowane przez kanał Polsat Sport.
  – Mecz trzeci odbędzie się 6 maja o godz. 14:45 w hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu.
  – Ewentualny mecz czwarty odbędzie się 7 maja o godz. 17:30 w hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu.
  – Ewentualny mecz piąty odbędzie się 11 maja o godz. 18:00 w hali przy ul. Żużlowej 4 w Częstochowie.*W przypadku transmisji telewizyjnych godziny meczów mogą ulec zmianie.

  Ważne informacje:

  – Wszystkie mecze rozgrywane będą piłkami MIKASA MVA 200, którymi grają zespoły PlusLigi;
  – Zawody rozgrywane będą bez przerw technicznych i 10 minutowej przerwy po drugim secie;
  – Obowiązuje system Challenge do weryfikacji decyzji sędziowskich;
  – Prowadzony będzie protokół elektroniczny z zawodów;
  – Zespół PlusLigi ma regulaminowe prawo skorzystania z tzw. transferu medycznego w trakcie trwania sezonu rozgrywkowego. Zespół I Ligi takiego prawa nie posiada;
  – Drużyna, która wygra baraż zapewnia sobie miejsce w PlusLidze w sezonie 2017/2018. Drużyna przegrywająca baraż będzie uczestniczyć w rozgrywkach I Ligi.

  2. Komunikat dotyczący warunków licencyjnych PlusLigi:

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym Zarząd i przedstawiciele Rady Nadzorczej PLPS S.A. dokonali weryfikacji hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu.
  Zarząd naszego klubu przedstawił koncepcję powiększenia ilości miejsc siedzących w hali do 1531 poprzez zainstalowanie mobilnych trybun. Koncepcja poparta jest pozytywną opinią rzeczoznawcy ds. ochrony przeciwpożarowej.
  Członkowie Komisji w wyniku dokonanych pomiarów na obiekcie uzyskali pewność, iż zaproponowany układ w pełni spełnia wymogi licencyjne PLPS S.A. Potwierdzenie akceptacji naszej hali dla rozgrywek PlusLigi uzyskamy 26 kwietnia po obradach Rady Nadzorczej PLPS S.A.
  Niewątpliwie fakt organizowania w naszym obiekcie w poprzednich latach przez PLPS S.A. oraz PZPS takich wydarzeń, jak Superpuchar Kobiet czy rozgrywki Ligi Europejskiej (potwierdzone posiadanym przez obiekt certyfikatem CEV) stanowi dodatkowe uwiarygodnienie infrastruktury jaką dysponujemy.

  Zarząd Klubu przedstawił również zgodę Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej na korzystanie z hali przy ul. Alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej, jako obiektu zastępczego.

  Niniejszym uspokajamy Kibiców, iż już 13 kwietnia nasz obiekt został warunkowo dopuszczony do rozegrania baraży, a powyższa weryfikacja prowadzona jest pod kątem ewentualnych rozgrywek w sezonie 2017/2018.

  Z przyjemnością potwierdzamy również, iż w przypadku procesu weryfikacyjnego, przeprowadzonego przez firmę Deloitte wraz z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A., nasz klub spełnił wymogi formalne udziału w rozgrywkach PlusLigi, a jakość naszej aplikacji została wysoko wyróżniona.

  Prosimy wszystkich Kibiców i Sympatyków Naszego Klubu o gorące wsparcie w tej ambitnej, pierwszej od lat sportowej rywalizacji o prawo gry w PlusLidze!

  Z poważaniem
  Kryspin Baran
  Prezes zarządu

  źródło: aluronwarta.pl