To już trzeci mecz w 21. kolejce zakończony podziałem punktów! W spotkaniu obfitującym w wiele zwrotów akcji LOTOS Trefl Gdańsk uległ po tie-breaku PGE Skrze Bełchatów. Dla żółto-czarnych jest to bardzo cenne zwycięstwo, bowiem dwie ostatnie potyczki podopieczni Philippe’a Blaina przegrywali za trzy „oczka”. Gra obu drużyn w dzisiejszym pojedynku bardzo falowała i wszystko zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Po trzecim secie mogło się wydawać, że gospodarze pewnie zmierzają po komplet punktów, ale bełchatowianom udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim wielokrotni mistrzowie Polski po fantastycznym początku (prowadzili już 9:1) pokonali LOTOS do 10 i zanotowali bardzo cenne zwycięstwo. MVP został wybrany Bartosz Kurek, który zmienił dziś Artura Szalpuka na pozycji przyjmującego. 

LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:21, 20:25, 25:16, 18:25, 10:15)

LOTOS Trefl Gdańsk: Wojciech Grzyb (9), Damian Schulz (20), Dmytro Pashytskyy (7), Mateusz Mika 15), Miłosz Hebda (16), Michał Masny (2), Piotr Gacek (L) oraz Przemysław Stępień, Bartosz Pietruczuk, Szymon Romać

PGE Skra Bełchatów: Srećko Lisinac (8), Mariusz Wlazły (13), Karol Kłos (9), Nicolas Uriarte (4), Michał Winiarski, Nikolay Penchev (9), Kacper Piechocki (L) oraz Bartosz Kurek (13), Jurij Gladyr (2), Artur Szalpuk (2)

MVP: Bartosz Kurek

źródło: plusliga.pl