Wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych Dustin Watten i Adrian Buchowski poinformowali o tym, że w przyszłym sezonie nie będą reprezentować barw GKS-u Katowice. Klub na swojej stronie umieścił również oświadczenie w którym informuje o odejściu wyżej wymienionych zawodników oraz trenera Dariusza Daszkiewicza, a także zawodników Emanuela Kohuta, Macieja Fijałka, Rafała Szymury i Szymona Gregorowicza. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie sposób w jaki klub rozstał się z zawodnikami. 

Obecna sytuacja związana z koronawirusem zbiera swoje żniwo. Nie ominęło to również klubów występujących w PlusLidze i GKS-u Katowice, który w bardzo nieprofesjonalny sposób rozstał się z zawodnikami. Siatkarze nie kryli swojego niezadowolenia. – Otrzymałem pozwolenie od prezesa klubu na powrót do domu. Dzisiaj rano obudziłem się i zostałem zaproszony na spotkanie w klubie w Katowicach o 16. Oczywiście nie mogłem tam być, więc o 16 otrzymałem stanowisko klubu, w którym było napisane, że mój kontrakt na sezon 2020-2021 został anulowany… FairPlay? – napisał na swoim koncie na Instagramie Dustin Watten.

Nie tylko on odniósł się do tej sytuacji. Również Adrian Buchowski podzielił się swoim odczuciami na  profilu na Instagramie – Co do dzisiejszych doniesień – tak dostałem wypowiedzenie. Mimo zgody na obcięcie 18% kontraktu 2019/2020. 

GKS wydał oświadczenie w tej sprawie, jednak nie odniósł się do wpisów obu zawodników.

Klub postanowił o zakończeniu współpracy z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem, a także zawodnikami Emanuelem Kohutem, Maciejem Fijałkiem, Dustinem Wattenem oraz Adrianem Buchowskim. Ponadto informujemy, że z klubem żegnają się Rafał Szymura i Szymon Gregorowicz, których kontrakty wygasają. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji i ewentualne oświadczenia ze strony klubu.