PlusLiga: Kolejne zmiany w zespole Aluron Virtu

Mistrz I Ligi, a wkrótce nowa drużyna w PlusLidze dokonuje kolejnych zmian. Aby móc utrzymać się w lidze, a także powalczyć przynajmniej o miejsce w pierwszej dziesiątce, Aluron Virtu gruntownie przebudowuje zespół, który w nadchodzącym sezonie poprowadzi Włoch – Emanuele Zanini. 

 

Zarząd Aluron Virtu Warty Zawiercie poinformował o kolejnych zmianach w zespole. Przypomnijmy, że do tej pory szeregi klubu z Zawiercia musieli opuścić Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski, Jakub Lewandowski, Jarosław Macionczyk, Grzegorz Wójtowicz oraz Adam Sobolewski. Sztab szkoleniowy, poza nowym trenerem pozostaje w niezmienionym składzie. Natomiast do drużyny dołączyli rozgrywający Grzegorz Pająk oraz atakujący Grzegorz Bociek. Prawdopodobnie kolejnym zawodnikiem, który dołączy do Aluron Virtu będzie japoński libero. Na tę chwilę klub żegna się również z przyjmującym Kamilem Gutkowskim, który wielokrotnie wchodził na boisko i pomagał wyciągnąć drużynę z kłopotów. A także z libero, będącym wcześniej odpowiedzialnym za przyjęcie (trener Dominik Kwapisiewicz postanowił grać na dwóch libero) – Pawłem Filipowiczem. Gutkowski do Zawiercia trafił z KPS Siedlec, a Filipowicz z Espadonu Szczecin. Obydwaj przyczynili się do zdobycia mistrzostwa I Ligi, a także do awansu. Dziś o godz. 20 poznamy kolejnego zawodnika, który dołączy do Warty Zawiercie.

Aluron Virtu Warta Zawiercie
Odeszli: Dawid Ogórek (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bartosz Dzierżanowski (MCKiS Jaworzno), Paweł Filipowicz (MKS Ślepsk Suwałki), Jarosław Macionczyk (BBTS Bielsko-Biała), Jakub Lewandowski (?), Grzegorz Wójtowicz (?), Adam Sobolewski (?), Kamil Gutkowski (?)
Przyszli: Grzegorz Pająk, Grzegorz Bociek

Drużyna na nowy sezon:
Atakujący: 
Grzegorz Bociek, Łukasz Kaczorowski
Libero:
Przyjmujący: Michał Żuk, Kamil Długosz
Środkowi: Łukasz Swodczyk
Rozgrywający: Kacper Popik, Grzegorz Pająk

Facebook Comments