Po tym, jak szeregi bełchatowian opuścił Nicolas Marechal (na pozycji zastąpić ma go Bartosz Bednorz), klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z kolejnym przyjmującym – z zespołem żegna się Facundo Conte.

Jak powiedział prezes Konrad Piechocki: Po zakończeniu sezonu Facundo zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy. Wiemy, że dostał oferty z klubów spoza Polski, gdzie będzie mógł zarobić większe pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, że w przekroju całego sezonu, był to jeden z naszych liderów, ale nie mogliśmy blokować mu możliwości rozwoju i doszliśmy do porozumienia.

Prezes Piechocki zapewnił także, iż klub prowadzi rozmowy z zawodnikami i w najbliższym czasie ogłosi nazwisko gracza, który ma zastąpić Argentyńczyka. Conte bronił barw bełchatowskiej Skry trzy lata, w czasie których wywalczył z zespołem mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Superpuchar oraz dwa brązowe medale PlusLigi.

Wiadomo już, że Nicolas Marechal w kolejnym sezonie wyjedzie do Turcji, gdzie będzie kontynuować swoja karierę w drużynie Instanbul Belediye.

źródło: skra.pl