Zaplanowany na niedzielę mecz GKS Katowice – Cuprum Lubin został odwołany, podobnie jak spotkanie pomiędzy MKS-em Będzin a Indykpolem AZS-em Olsztyn. Niestety, koronawirus torpeduje rozgrywki PlusLigi. W poniedziałek mają zapaść decyzje odnośnie kolejnych ligowych pojedynków.

Informujemy, że test na obecność wirusa SARS-CoV-2, przeprowadzony 2 października u jednego z członków drużyny GKS-u wykazał wynik pozytywny. – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

W związku z powyższym treningi zespołu zostały zawieszone. Ponadto Polska Liga Siatkówki S.A. na wniosek Klubu odwołała planowane na niedzielę 4 października spotkanie z Cuprum Lubin. Nowy termin zostanie ustalony i podany do publicznej wiadomości w późniejszym czasie.

Klub pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki. Sprzedaż biletów na mecze z Cuprum Lubin oraz z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została wstrzymana.

Dzień wcześniej również Miejski Klub Sportowy Będzin S.A. poinformował, iż w wyniku przeprowadzonego testu RT-PCR, 30 września 2020 roku, na obecność wirusa SARS-CoV-2, u jednego członka drużyny otrzymano wynik pozytywny.

Członek drużyny wykazywał objawy i zapobiegawczo został skierowany na wykonanie testów na obecność koronawirusa COVID-19. W związku z dobrem osobistym, MKS Będzin S.A. nie podaje do wiadomości publicznej danych osobowych zakażonego i zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa, czekając na dalsze zalecenia dotyczące ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa.

O zaistniałej sytuacji klub poinformował już organy państwowe oraz zarząd Polskiej Ligi Siatkówki. Jednocześnie, pozostali członkowie zespołu zostali skierowani na badania na obecność wirusa.

W poniedziałek 5 października odbędą się wideokonferencje z udziałem przedstawicieli zarządów klubów udziałowców Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Spotkania zwołał w trybie pilnym zarząd PLS.

Najpierw dojdzie do spotkania z prezesami klubów Ligi Mistrzów Świata, później TAURON Ligi. Oczywiście głównym tematem rozmów będą kolejne wykryte przypadki zakażenia koronawirusem wśród drużyn uczestniczących w zawodowych ligach.

– Sytuacja w kraju, tak jak przewidywali nasi specjaliści, jest niepokojąca, co oczywiście przekłada się także na zagrożenia w naszych rozgrywkach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – W trakcie rozmów z prezesami klubów chcemy omówić strategię na dalsze tygodnie oraz przedstawić opinię przygotowaną przez specjalistów. Musimy być gotowi na zupełnie niestandardowe działania, bo tego wymagają obecne, wyjątkowe czasy. Już przed startem sezonów rozmawialiśmy o pomysłach, co zrobić gdy będzie sporo zakażeń, teraz jednak musimy podjąć konkretne decyzje – mówi prezes Zagumny i dodaje: – Będziemy na bieżąco informować o naszych ustaleniach i robić wszystko, co możliwe, byśmy mogli kontynuować grę.

plusliga.pl/mksbedzin.pl/gkskatowice.eu