W Kielcach gospodarze – Dafi Społem Kielce, podjęli w ramach 16. kolejki zespół z Podkarpacia – Asseco Resovie Rzeszów. Dwa pierwsze sety były bardzo emocjonujące i wyrównane, jednak oba padły łupem kieleckiego zespołu. Po czterosetowym boju to kielczanie dopisali 3 punkty do swojego dorobku punktowego.

Od świetnej zagrywki rozpoczęli zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (3:0), jednak podopieczni Dariusza Daszkiewicza szybko wrócili do gry, a co więcej wyszli na prowadzenie (12:8). Rzeszowianie starali się odrobić straty i po potężnym ataku z lewego skrzydła Aleksandra Śliwki udało im się doprowadzić do remisu (17:17). Końcówka tego seta była bardzo emocjonująca oraz nerwowa, ale nie zabrakło dobrej siatkówki (22:22). Nie było łatwo wygrać tego seta, obie drużyny dawały z siebie wszystko albo trochę więcej i dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę. Blok na Jakubie Jaroszu zakończył pierwszą partię wynikiem 38:28 dla zespołu z Kielc.

Kolejny set rozpoczął się dość równo (3:3), jednak szybko zaatakowali rzeszowianie, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie (8:4), które szybko zniwelowali kielczanie (8:8). Następnie gra przez dalszą część tej partii toczyła się punkt za punkt i dopiero w końcowej części seta ponownie Resovia wysunęła się na prowadzenie (23:20), ale ponownie prowadzenie to nie trwalo długo i końcówka potoczyła się jak w poprzednim secie. O wygranej zadecydowala nerwowa gra na przewagi, którą wygrali kielczanie (29;27), obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecia odsłona tego meczu rozpoczęła się na korzyść rzeszowian (2:5), jednak w świetnej formie w tym meczu był kielecki zespół, który błyskawicznie doprowadził do remisu (6:6). Rzeszowianie odbudowali swoje prowadzenie i przez dłuższą część seta utrzymywali swoje prowadzenie, mimo odrobienia kilku punktów, rzeszowianie tym razem nie dali sobie wyszarpać wygranej (25:20).

Czwartego seta od początku kontrolowali kielczanie (4:1), mimo doprowadzenia do remisu (6:6), kielecki zespół ponownie wyszedł na prowadzenie (18:14) i stale je utrzymywał. Gra zespołu z Podkarpacia się kompletnie posypała, co umiejętnie wykorzystał zespół Dafi Społem Kielce, wygrywając czwartą partię (25:21) oraz cały mecz 3:1

Dafi Społem Kielce 3:1 Asseco Resovia Rzeszów (30:28, 29:27, 20:25, 25:21)

Dafi Społem Kielce: Szymański, Stępień, Schamlewski, Wachnik, Nalobin, Pawliński, Superlak, Đokić, Adamski, Łapszyński, Morozau, Biniek, Czunkiewicz.

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Lemański, Ticháček, Depowski, Jarosz, Krastins, Rossard, Schöps, Śliwka, Perłowski, Możdżonek, Dryja, Rusek, Masłowski