Wbrew pojawiającym się ostatnio pogłoskom, Lukas Kampa przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Nowa umowa kapitana Pomarańczowych będzie obowiązywała przez kolejny sezon.

Lukas Kampa występuje w zespole z Jastrzębia-Zdroju od 2016 roku. W pomarańczowych barwach zdobył dotychczas dwa brązowe medale mistrzostw Polski, ale jak sam otwarcie przyznaje – nadal celuje w krążek z najcenniejszego kruszcu.

Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom. W zeszłym roku mówiłem o tym, że mam tutaj do spełnienia pewną misję. Chcę wygrać z Jastrzębskim Węglem mistrzostwo Polski. Ten klub, ci kibice i to miasto zasługują na ten upragniony złoty medal – mówi kapitan Pomarańczowych.

Lukas Kampa pochodzi z Bochum, gdzie stawiał pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce. Przed transferem do Jastrzębia bronił barw takich klubów, jak VfB Friedrichshafen, Copra Elior Piacenza, Biełogorie Biełgorod czy Casa Modena. Ma na koncie dwa tytuły mistrza Niemiec i Puchar Rosji, a z Lokomotiwem Charków sięgnął również po mistrzostwo Ukrainy.

34-latek jest jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Niemiec. W 2014 roku pod wodzą Vitala Heynena wraz z kolegami zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a sam siatkarz został wybrany najlepszym rozgrywającym mundialu. Trzy lata później nasi zachodni sąsiedzi z Kampą w składzie zostali w Krakowie wicemistrzami Europy. Ponadto na początku stycznia tego roku rozgrywający trafił do drużyny marzeń kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpiskich, lecz Niemcom nie udało się wywalczyć awansu do Tokio.

W ostatnich dniach media huczały od plotek transferowych z Kampą w roli głównej. Mówiło się, że rozgrywający chciał opuścić szeregi Pomarańczowych i przenieść się do rodzimej Bundesligi. Dziś jednak klub z Górnego Śląska ogłosił przedłużenie kontraktu z kapitanem zespołu, a radości z tego faktu nie kryje prezes Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszę się bardzo, że Lukas Kampa pozostaje z nami na kolejny sezon. Poza ogromną wartością sportową, jaką zawodnik ten  stanowi dla zespołu, mówimy o siatkarzu, który wnosi pozytywną energię do zespołu i spełnia wielką rolę w budowaniu „ducha” i dobrej atmosfery w drużynie. Na swojej pozycji jest to gracz kompletny, do tego zgrany z naszym zespołem. Po kilku latach po kryzysie w klubie, nasz zespół doszedł do takiego poziomu sportowego i mentalnego, że stał się kompletny, a Lukas Kampa jest jego bardzo ważnym „ogniwem”. Cieszę się, że został z nami, bo oprócz wspomnianych walorów siatkarskich Lukas jest bardzo pozytywnym człowiekiem – przyznaje Adam Gorol.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl
fot. Kinga Grzonkowska/s-w-o.pl