Kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Jochen Schöps wciąż będzie bronił barw aktualnych wicemistrzów Polski. Nowy kontrakt został podpisany na kolejne dwa sezony. Wcześniej umowy z klubem przedłużyli także Thibault Rossard i Marcin Możdżonek.

Jochen Schöps występuje w Asseco Resovii od sezonu 2012/2013. Z drużyną z Podkarpacia dwukrotnie został mistrzem Polski,  dwa razy sięgał po wicemistrzostwo i wygrał Superpuchar Polski.  Zdobył także srebrny krążek Ligi Mistrzów. W tegorocznych ligowych rozgrywkach został kapitanem Pasów i czterokrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem spotkania. Schöps został też MVP PlusLigi w sezonie 2014/2015.

Wcześniej Schöps bronił barw takich klubów jak VfB Friedrichshafen czy Iskra Odincowo. Wraz z VfB trzykrotnie wygrywał mistrzostwo, a czterokrotnie Puchar Niemiec. Został też wicemistrzem kraju. W 2007 roku niemiecka ekipa zwyciężyła w Lidze Mistrzów, a Schöps został wybrany MVP turnieju. Z Iskrą Odincowo dwa razy był wicemistrzem Rosji, a w 2010 roku zdobył srebrny medal Pucharu CEV. 34-letni atakujący był też kapitanem reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, z którą w 2014 roku sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata. Trzykrotnie został wybrany najlepszym siatkarzem w Niemczech.

 źródło: assecoresovia.pl