Podopieczni Marka Lebedewa pokonali dzisiaj w czterech setach zespół z Gdańska. Gdańszczanie sprawili gościom spore problemy w secie drugim, który wygrali 25:14. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla jednak szybko wrócili do gry i wygrali kolejne dwa sety. Dzięki temu mogą dopisać do swojego konta trzy punkty, które dadzą im trzecie miejsce w tabeli. Najlepszym graczem meczu został uznany Lukas Kampa.

Lotos Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:14, 18:25, 26:28)

Lotos Trefl Gdańsk: Damian Schulz (25), Dmytro Pashytskyy (10), Bartosz Gawryszewski (1), Mateusz Mika (10), Miłosz Hebda (2), Michał Masny (2), Piotr Gacek (L) oraz Patryk Niemiec, Przemysław Stępień, Bartosz Pietruczuk (9), Szymon Jakubiszak, Grzyb Wojciech (5), Fabian Majcherski (L)

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj (27), Grzegorz Kosok (4), Damian Boruch (7), Jason Derocco (15), Lukas Kampa (1), Salvador Hidalgo Oliva (17), Jakub Popiwczak (L) oraz Patryk Strzeżek (1), Marcin Ernastowicz (1), Marcin Bachmatiuk (1), Sebastian Schwarz

MVP: Lukas Kampa

źródło: plusliga.pl