ZAKSA była zdeterminowana, by pokazać, że porażka w Jastrzębiu nie zrobiła na nich wrażenia. Pierwsza partia była dość wyrównana, ale to aktualni mistrzowie Polski wygrali pierwszego, zaciętego seta. Druga partia wyglądała podobnie do premierowej. Tyle, że końcówka należała do gości i Stephena Boyera, którego zagrywki dały wyrównanie stanu meczu. Trzeci set to popis przyjezdnych i Tomasza Fornala. W czwartej partii ZAKSA walczyła, goniła, ale to goście byli znów górą.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 22:25, 15:25, 19:25)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (18), Marcin Janusz, Bartosz Bednorz (12), Aleksander Śliwka (15), David Smith (4), Dmytro Paszycki (10), Erik Shoji (libero) oraz Przemysław Stępień, Adrian Staszewski, Bartłomiej Kluth, Wojciech Żaliński (3), Bartłomiej Kluth

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti (1), Stephen Boyer (21), Jurij Gladyr (8), Trevor Clevenot (12), Tomasz Fornal (21), Moustapha M’Baye (6), Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava (4), Eemi Tervaportti (1), Rafał Szymura

MVP: Tomasz Fornal

źródło: inf. własna/foto: Artur Stachniak