Radomski przedstawiciel PlusLigi oficjalnie potwierdził dziś nazwiska nowego sztabu trenerskiego, który poprowadzi drużynę w zbliżającym się sezonie. Pierwszym trenerem Cerrad Enea Czarnych Radom będzie doskonale znany kibicom Jakub Bednaruk, a jego asystentem został dotychczasowy statystyk – Krzysztof Michalski.

Nowy szkoleniowiec Czarnych ostatnimi czasy prowadził zespół z Będzina. Jego drużyna jednak nie zdołała utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trener jednak pozostanie w PlusLidze. Tym razem przejmie ekipę z Radomia, która minionego sezonu z całą pewnością nie zaliczy do udanych. Zajęli bowiem bardzo odległe miejsce w tabeli, broniąc się jednak przed bezpośrednim zagrożeniem spadku z PlusLigi. Wcześniej zasiadał na ławce treerskiej zespołów z Warszawy, czy Bydgoszczy.

Nowy trener radomian ma w swoim dorobku również przygodę z seniorską reprezentacją Polski. Poprowadził Biało-Czerwonych w decydującym starciu o brązowe medale Ligi Narodów w 2019 roku.

Jakub Bednaruk doskonale pamięta swój pobyt w Radomiu, jeszcze jako zawodnik. Teraz powraca w nowej roli i czas pokaże, czy będzie to powrót udany.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, info. własna, fot. Krawczyk.photo