W pierwszym półfinałowym starciu siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podejmowali u siebie na boisku zawodników PGE Skry Bełchatów. Gospodarze pewnie zwyciężyli bez straty seta, co znacznie przybliżyło ich do awansu do wielkiego finału tegorocznych rozgrywek PlusLigi.

Kędzierzynianie lepiej rozpoczęli dzisiejsze spotkanie, wychodząc na prowadzenie już po kilku pierwszych akcjach (8:5). W samej końcówce premierowej odsłony bełchatowianie dwukrotnie zbliżyli się do rywali na różnicę jednego punktu (18:19, 22:23), jednak to nie wystarczyło by zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Partia numer dwa również padła łupem podopiecznych trenera Nikoli Grbićia, którzy grali bardzo skutecznie w elemencie blok-obrona, co przełożyło się na końcowy wynik seta – 25:17. Trzecia, i jak się okazało ostatnia partia, rozpoczęła się od prowadzenia bełchatowian (7:5), którzy po chwili jednak stracili przewagę (8:8) i nie odzyskali jej już do końca spotkania, ulegając ekipie Grupy Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

MVP spotkania – Aleksander Śliwka

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (10), Aleksander Śliwka (17), Jakub Kochanowski (5), David Smith (8), Kamil Semeniuk (12), Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (L) oraz Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno, Mateusz Zawalski, Adrian Staszewski, Dominik Depowski, Rafał Prokopczuk, Korneliusz Banach (L)

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour (9), Taylor Sander (7), Mateusz Bieniek (10), Dusan Petković (12), Norbert Huber (7), Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (L) oraz Karol Kłos, Bartosz Filipiak, Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek (L)

źródło: plusliga.pl / oprac.własne