Klub ze stolicy poinformował dzisiaj o przedłużeniu kontraktu z kolejnym zawodnikiem. Na pozostanie w stołecznym zespole zdecydował się Antoine Brizard. Francuski rozgrywający będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa przez kolejne dwa sezony.  – Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10” – komentował Paweł Zagumny.

Francuski rozgrywający przed przyjazdem do Warszawy reprezentował tylko kluby z Ligue AM. Jego kariera rozpoczęła się w Paris Volley, a poprzednie dwa lata spędził w Spacer’s Toulouse. W poprzednim sezonie sensacyjnie doprowadził drużynę z Tuluzy do finałów ligi francuskiej, co było sporą niespodzianką. W finale jednak jego zespół przegrał z Chaumont VB i 23-letni rogrywający zakończył swoją przygodę z rodzimą ligą ze srebrnym medalem. ONICO Warszawa jest pierwszym zagranicznym klubem, w którym gra Francuz. Brizard to także reprezentant Francji. Gracz ONICO Warszawa występuje w reprezentacji seniorów od poprzedniego sezonu, w którym Trójkolorowi zdobyli m.in. złoty medal Ligi Światowej, a także wywalczyli przepustkę do mistrzostw świata. O miejsce w składzie rywalizuje z rozgrywającym mistrzów Polski – Benjaminem Toniuttim.

Obecnie 23-letni rozgrywający jest uznawany jako jeden z lepszych transferów PlusLigi. W stołecznym klubie Francuz zastąpił Pawła Zagumnego i dobrze prowadzi grę zespołu. ONICO Warszawa zajmuje aktualnie 2. miejsce w tabeli, a także ma na swoim koncie serię 11. zwycięstw z rzędu na ligowych parkietach. Zawodnik po dwudziestu kolejkach ma na swoim koncie 93 punkty, z czego 40 zdobył blokiem, a 29 asem serwisowym. Liczba „oczek” zdobytych bezpośrednio zza linii 9. metra daje mu 3. pozycję w rankingu najlepiej zagrywających zawodników naszej ligi.

― Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10”. Szybko zaaklimatyzował się w Warszawie i mimo, że nie miał możliwości przepracowania z zespołem całego okresu przygotowawczego, świetnie wkomponował się do drużyny. Brizard jest dziś kluczową postacią ONICO, reprezentantem kraju i cieszymy się, że pozostanie z nami przez kolejne dwa sezony ― komentował dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

inf.własna/onicowarszawa.pl