Dzisiaj media społecznościowe obiegła informacja o tym, że Bartosz Kurek nie zagra do końca sezonu z powodu tajemniczej kontuzji. Prawdopodobnie chodzi o uraz pleców. Klub nie wystosował jednak żadnej informacji na temat zawodnika.

Sytuacja wydaje się poważna, ponieważ ONICO Warszawa zdecydowało się skierować wniosek do Polskiej Ligi Siatkówki o możliwość skorzystania z transferu medycznego.

Potwierdzam, że dzisiaj przyszło do nas pismo w tej sprawie z ONICO. Odsyłam dokumenty medyczne do PZPS, która powoła komisję lekarską. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego – powiedział główny komisarz PLS Cezary Matusiak w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Sytuacja jest na tyle skomplikowane, że ONICO już jutro zmierzy się w pierwszym półfinałowym meczu z Jastrzębskim Węglem, a Kurek to główna siła napędowa drużyny ze stolicy. Jak potoczą się losy warszawskiego ekipy? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych kilku dni.

oprac.własne/przegladsportwy.pl/polsatsport.pl