Ezequiel z dobrej strony pokazał się na turnieju, w każdym spotkaniu zdobywając cenne punkty dla swojego kraju, Przypomnijmy, że reprezentacja Argentyny zakończyła swój udział w Igrzyskach Olimpijskich w ćwierćfinale, gdzie uległa Brazylii 1:3.

To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu – mówi Ezequiel. – Zaszliśmy aż do ćwierćfinału, po drodze grając bardzo dobre spotkania – m.in wygraliśmy w fazie grupowej z Rosją. Ćwierćfinałowa batalia z Brazylią nie wyszła nam jednak z kilku powodów. Nasze głowy nie wytrzymały zbyt dużej presji. Nie mniej jednak awans do ćwierćfinału można uznać za duży sukces.

Dla Ezequiela najbliższe dni będą pierwszymi treningami z zespołem. – Choć nie widziałem się jeszcze z kolegami z drużyny, to myślę, że z każdym dniem będę coraz lepiej wkomponowywał się w zespół – przyznaje. – Potrzeba również wiele pracy i wysiłku, aby to co robimy na treningach, przyniosło skutek podczas spotkań ligowych. Tylko dzięki temu wszystko pójdzie w dobrym kierunku, a nasz zespól będzie wygrywał mecz za meczem.

Czwartkowe spotkanie w Galerii Warmińskiej było również doskonałą okazją, aby ogłosić przedłużenie współpracy pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a Galerią Warmińską. Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się 18 września w Galerii Warmińskiej.

inf.prasowa