Klub z Radomia poinformował, że w nowym sezonie do grona sponsorów tytularnych Czarnych dołącza marka Enea. Będzie ona drugą po firmie Cerrad, która zagości w oficjalnej nazwie klubu. W zbliżającym się sezonie radomianie występować będą pod nazwą Cerrad Enea Czarni Radom.

Po dobrym występie radomskiej drużyny w minionym sezonie i zajęcie przez nią piątego miejsca w ligowej tabeli, działacze nie zamierzają spocząć na laurach. Zespół dość mocno zmienił się personalnie w stosunku do ubiegłorocznych rozgrywek. Kolejną zmianą jest właśnie dołączenie Enei do oficjalnych sponsorów tytularnych klubu. Swoją sześcioletnią przygodę z “Wojskowymi” postanowiła przedłużyć również firma Cerrad, której współpraca z radomskim przedstawicielem PlusLigi układa się bardzo dobrze.

Swojej radości z zaistniałej sytuacji nie ukrywa prezes WKS Czarni Radom S.A. Wojciech Stępień – Jesteśmy dumni i jest to dla nas historyczna chwila – powiedział. – Firma Cerrad przedłużyła z nami swoją umowę sponsorską, a ponadto do pełnej nazwy drużyny w nadchodzącym sezonie dołączył lider branży energetycznej, firma Enea. – dodał prezes.

Zarząd firmy podjął decyzję, że zostajemy siatkarzami na kolejne trzy lata. Tym bardziej cieszę się, że do naszej drużyny dołączyła firma Enea, gdyż będzie to z pożytkiem dla całego klubu. Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w nowym sezonie – dodała Halina Bąk, pełnomocnik zarządu firmy Cerrad.

W ubiegłym sezonie rozpoczęliśmy współpracę z drużyną Cerrad Czarni Radom. Rozważaliśmy rozszerzenie tej współpracy. Znakomite wyniki klubu w poprzednim sezonie przyczyniły się do tego, aby osiągnąć wysoki wskaźnik efektywności w sponsoringu. To pomogło podjąć decyzję o rozszerzeniu tej współpracy. Kochamy siatkówkę, robimy dobry biznes i przede wszystkim jesteśmy dumnym sponsorem jednego z najlepszych klubów w lidze mistrzów świata. Chcę wyrazić nadzieję, że wyniki sportowe będą równie dobre, a może nawet jeszcze lepsze. Drużyna będzie się rozwijała, bo wiem, że Enea daje moc i energię – powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes zarządu Enea.

Uroczystość miała miejsce w dniu inauguracji przygotowań do nowego sezonu przez Cerrad Enea Czarnych Radom.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Artur Stachniak