Występy artystyczne, prezentacja pierwszej drużyny, ale także ponad 200 młodych adeptów siatkarskich z całego regionu oraz mecz pomiędzy kobiecą drużyną KSZO Ostrowiec a Effectorem Kielce – tak wyglądała prezentacja drużyny przed sezonem 2016/2017.

Najpierw przed kieleckimi kibicami siatkówki zaprezentowały się dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury, później na parkiet wyszli chłopcy i dziewczęta z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Skarżyska, które na co dzień trenują w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych oraz młodzieżowych grup Effectora. Młodzi siatkarze mierzyli się w konkurencji odbijania piłki na czas. Był to jeden z etapów gry, która miała odpowiedź na pytanie kto jest lepszy: kobiety czy mężczyźni. Panowie i panie rywalizowali także w konkursach wiedzy o Effectorze oraz konkurencjach fizycznych pod okiem trenerek personalnych z fitness klubu SYMETRIS.

Kulminacyjnym punktem była oczywiście pierwszej drużyny Effectora. Fani kieleckiej drużyny po raz pierwszy oficjalnie zobaczyli nowych zawodników. A w tym roku jest sporo twarzy. Do klubu dołączyli: Michał Superlak, Jakub Wachnik, Krzysztof Antosik, Bartosz Bućko, Konrad Formela i nowy kapitan drużyny Maciej Pawliński. Nadal brakuje jeszcze środkowego bloku Petera Wohlfartstattera oraz atakującego Leo Andricia.

Kielczanie od razu po prezentacji musieli przystąpić do niezwykle trudnego zadania jakim była rywalizacja z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Na szczęście obie ekipy podeszły mocno humorystycznie do tego spotkania. Jędrzej Maćkowiak zagrał na pozycji libero, a Damian Sobczak i Szymon Biniek byli odpowiedzialni za zdobywanie punktów. Na parkiecie pojawił się także praktycznie cały sztab szkoleniowy z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem na czele. Ostatecznie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na odwieczne pytanie kto jest lepszy, bowiem pierwszego seta wygrali panowie 19:17, a drugiego panie 15:12.

źródło: inf.prasowa