Paweł Woicki i Jan Hadrava to pierwsi siatkarze, którzy przedłużyli kontrakty z Indykpolem AZS Olsztyn. Rozgrywający podpisał dwuletnią, a atakujący roczną umowę.

Paweł Woicki jest zawodnikiem Indykpolu od sezonu 2015/2016. Były reprezentant Polski w barwach Akademików wystąpił w 79 spotkaniach, w których wiele razy wspierał zespół swoim doświadczeniem. Rozgrywający wielokrotnie podkreślał, że w Olsztynie czuje się jak w domu, a teraz potwierdził to, przedłużając umowę z Indykpolem o kolejne dwa sezony.

– Mam nadzieję, że obie strony były zadowolone z trzech lat współpracy. Wraz z moją rodziną dobrze czujemy się w Olsztynie i w głębi duszy nie planowałem przeprowadzki. Wiedział o tym również Prezes Tomasz Jankowski, który wykonał ogromną pracę i to dzięki niemu pozostajemy w Olsztynie – powiedział Woicki.

 – Do końca nie jestem w stanie powiedzieć, co będzie działo się w przyszłym sezonie. Podoba mi się filozofia klubu – bardzo mądre budowanie drużyny, w oparciu o możliwości finansowe. Osoba Prezesa Jankowskiego gwarantuje spokój i stabilność – dodał rozgrywający.

Jan Hadrava do zespołu z Warmii i Mazur dołączył z kolei w 2016 roku. 26-letni atakujący w olsztyńskiej drużynie rozegrał do tej pory 50 spotkań, w których uzbierał aż 866 punktów. W obecnym sezonie PlusLigi Czech ma na koncie 356 “oczek”, co czyni go liderem klasyfikacji najlepiej punktujących. Kontrakt z Akademikami przedłużył o rok.

– Negocjacje rozpoczęliśmy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Daliśmy sobie trochę czasu, aby Klub mógł mi przedstawić oficjalną ofertę. Tuż na początku nowego roku, wraz z moją partnerką zdecydowaliśmy, aby pozostać w Olsztynie na kolejny rok. Lubimy miasto, a Klub jest zarządzany bardzo profesjonalnie. Osoby tworzące Klub również spowodowały, że podjęcie tej decyzji przeze mnie było łatwiejsze. Miałem propozycję z innych klubów, ale nie było one wystarczająco interesujące – przyznał Czech.

Zadowolony z przedłużenia kontraktów z Woickim i Hadravą jest też prezes klubu z Olsztyna, Tomasz Jankowski. – Cieszę się z przedłużenia umów z Pawłem i Jankiem. Są bardzo ważnymi zawodnikami w naszej drużynie. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkich siatkarzy uda nam się zatrzymać na kolejny sezon.  Mocniejszym Klubom z Polski i Włoch bardzo zależy na sprowadzeniu do siebie  Jakuba Kochanowskiego  i niestety trzeba się pogodzić z tym, że Jakub zmieni po tym sezonie barwy klubowe. Tym bardziej zależało nam, aby nie stracić kolejnych zawodników, o których pyta konkurencja. Wiem, że Paweł i Janek mieli atrakcyjne propozycje z innych Klubów, ale postanowili ostatecznie pozostać w Olsztynie. Bardzo im za to dziękuję – powiedział.

źródło: indykpolazs.pl