Jastrzębski Węgiel po serii meczów wyjazdowych powrócił do siebie i w pełni wykorzystał atut własnego boiska. W dzisiejszym starciu podopieczni Slobodana Kovaca w czterech setach rozprawili się z Treflem Gdańsk. Początek meczu był wyrównany, jednak w końcówce pierwszej partii zdecydowanie lepiej zagrali gospodarze, którzy zwyciężyli 21:25. Drugi set należał już do jastrzębian, którzy szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca. Rozpędzeni gospodarze byli nie do zatrzymania. Co prawda Trefl Gdańsk nawiązał walkę w końcówce trzeciej partii, jednak było to za mało, aby pokonać Jastrzębski Węgiel, którego do triumfu poprowadzili Dawid Konarski (19 pkt), Tomasz Fornal (18 pkt) i Jurij Gładyr (15 pkt). Nagroda MVP po raz kolejny powędrowała w ręce Lukasa Kampy.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Konarski (19), Lyneel (7), Vigrass (11), Kampa, Gładyr (15), Fornal (18), Popiwczak (L) oraz Bucki i Depowski (1)

Trefl Gdańsk: Filipiak (16), Janusz (1), Schott (12), Halaba (7), Crer (13), Grzyb (4), Olenderek (L) oraz Kozub, Sasak (1), Janikowski (3) i Mordyl (1)

MVP: Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel)