Kolejna niespodzianka w 23. kolejce PlusLigi stała się faktem. Siatkarze GKS-u Katowice zgarnęli komplet punktów w derbowym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem. Mecz w hali w Szopienicach był zacięty, obie drużyny przeżywały wzloty i upadki, ale bardziej stabilną grę prezentowali gospodarze Pomarańczowi na swoim koncie zdołali zapisać jedynie drugiego seta, który rozstrzygał się na przewagi i zakończył się wynikiem 31:29. W pozostałych partiach lepsi okazali się podopieczni Dariusza Daszkiewicza, dla których jest to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie. Katowiczanie na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej plasują się na szóstym miejscu w tabeli i są już bardzo blisko awansu do fazy play-off.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 29:31, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:

GKS Katowice: Jan Nowakowski (10), Miłosz Zniszczoł (7), Jan Firlej (4), Jakub Jarosz (17), Rafał Szymura (10), Kamil Kwasowski (14), Dustin Watten (L) oraz Wiktor Musiał (2), Maciej Fijałek, Adrian Buchowski (4), Szymon Gregorowicz (L)

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm (1), Dawid Konarski (28), Graham Vigrass (5), Lukas Kampa (4), Jurij Gładyr (5), Tomasz Fornal (21), Jakub Popiwczak (L) oraz Jakub Bucki, Paweł Rusek, Dominik Depowski (6)

MVP: Rafał Szymura

fot. Kinga Grzonkowska/s-w-o.pl