Damian Wojtaszek zostaje w ONICO Warszawa. Mistrz świata podpisał ze stołecznym klubem nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2020/2021.

– Bardzo się cieszę, że przez kolejne dwa lata będę mógł występować przed warszawską publicznością. Przed rokiem wróciłem do stolicy po pięciu latach przerwy i uważam, że była to bardzo słuszna decyzja. Mamy tu świetny zespół złożony z dobrych zawodników i z każdym sezonem powinniśmy osiągać coraz lepsze rezultaty. Moda na siatkówkę jest tu coraz większa, mamy świetne warunki do pracy – nic tylko trenować i walczyć o medale. Mam nadzieję, że swoją postawą odpłacę za zaufanie i pomogę drużynie w osiągnięciu stawianych celów – powiedział Wojtaszek po przedłużeniu umowy.

– Damian jest dziś kluczową postacią ONICO – nie tylko na boisku, ale i w szatni, więc cieszymy się, że udało nam się go zatrzymać w drużynie. To aktualny mistrz świata, etatowy kadrowicz najlepszej reprezentacji globu, wraz z Pawłem Zatorskim aktualny top na swojej pozycji. Przedłużenie jego kontraktu było dla nas naturalną koleją rzeczy. Damian swoje pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał właśnie w Warszawie i bardzo cieszymy się, że klub ze stolicy jest w stanie zapewnić możliwość walki o najwyższe cele najlepszym zawodnikom w kraju – przyznaje prezes ONICO, Piotr Gacek.

Damian Wojtaszek pierwsze siatkarskie szlify zdobywał w rodzinnym Dziekanie Milicz, skąd w 2004 roku przeniósł się do stolicy. Najpierw występował w MOS-ie Wola, a w 2006 roku dołączył do AZS-u Politechniki Warszawskiej, z którą zdobył srebrny medal Pucharu Challenge. Później trafił do Jastrzębskiego Węgla, w barwach którego dwukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. Wywalczył również brązowy krążek Ligi Mistrzów i nagrodę dla najlepszego libero tych rozgrywek. Kolejnym przystankiem 30-letniego obecnie siatkarza była Asseco Resovia Rzeszów. Z zespołem z Podkarpacia został wicemistrzem kraju oraz srebrnym medalistą Champions League. W 2017 roku “Mały” wrócił do stolicy i zostanie w ONICO przynajmniej o 2021 roku.

W 2011 roku libero zadebiutował w reprezentacji Polski. W narodowych barwach trzykrotnie wygrał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a w ubiegłym roku został mistrzem świata. Na koncie ma również srebrny krążek Letniej Uniwersjady w Kazaniu oraz brązowy Ligi Europejskiej. Obecnie Wojtaszek rozgrywa swój trzynasty sezon w PlusLidze. Do tej pory wystąpił łącznie w 274 meczach.

źródło: inf. prasowa
fot: Kamil Krawczyk, s-w-o.pl