Problemy związane z koronawirusem w PlusLidze nie mają końca. Tym razem na kwarantanne muszą udać się zawodnicy ZAKSY, rozegrać swoich spotkań nie mogą wciąż Jurajscy Rycerze.

Klub mistrza Polski poinformował rano, że niestety jeden z zawodników klubu zaraził się koronawirusem. W związku z czym mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki zostanie przełożony.

W czwartek 8 października grupa członków drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CO-V-2, wówczas wszyscy przebadani otrzymali wynik negatywny. W związku z zasygnalizowaniem przez jednego z przedstawicieli naszej drużyny gorszego samopoczucia i podwyższonej temperatury osoba ta 14 października została ponownie poddana badaniu, niestety test miał rezultat pozytywny. Testy zostały przeprowadzone również przez pracowników biura Klubu – wszyscy przebadani pracownicy otrzymali wynik negatywny. Klub na tę chwilę podjął decyzję o nieujawnianiu danych osobowych członka drużyny z pozytywnym wynikiem testu.

Przedstawiciel ZAKSY, który otrzymał pozytywny wynik testu, pozostaje w samoizolacji, czekając na kontakt z sanepidem. Jednocześnie treningi zespołu zostały zawieszone, a cała drużyna oraz pracownicy Klubu, zgodnie z zaleceniami, poddali się samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Wszyscy członkowie drużyny zostaną ponownie poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2.  Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.

Do treningów i grania kolejnych spotkań nie wraca na razie Aluron CMC Warta Zawiercie. Polska Liga Siatkówki zadecydowała, że spotkania z Asseco Resovią Rzeszów, Stalą Nysa oraz Ślepskiem Malow Suwałki zostają odwołane.

Po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testu Krzysztofa Andrzejewskiego Polska Liga Siatkówki odwołała wyjazdowe mecze z Asseco Resovią Rzeszów i Stalą Nysa, zaplanowane odpowiednio na środę i niedzielę. W związku z kwarantanną nałożoną na siatkarzy naszego klubu zapadła również decyzja o odwołaniu zaległego spotkania ze Ślepskiem Malow Suwałki, zaplanowanego na wtorek 20 października.

Krzysztof Andrzejewski czuje się dobrze, pojawił się objaw zakażenia w postaci utraty węchu i smaku, ustąpiła za to podwyższona temperatura. Pozostała część drużyny przebywa w kwarantannie lub samoizolacji i realizuje wytyczne służb sanitarno-epidemiologicznych, z którymi klub utrzymuje stały kontakt.

źródło:zaksa.pl/aluroncmc.pl/foto: Kinga Grzonkowska