Bułgarski rozgrywający Georgi Bratoev rozstaje się z Espadonem Szczecin. W tej chwili trwają negocjacje dotyczące wcześniejszego zakończenia obowiązującego kontraktu. Siatkarz od wtorku nie uczestniczy w zajęciach treningowych drużyny i nie zostanie zgłoszony do gry w starciu z wicemistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów.

Zdaniem kierownictwa klubu i sztabu szkoleniowego zawodnik nie spełniał pokładanych w nim nadziei zarówno w przedsezonowych meczach sparingowych, jak i w inauguracyjnym spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Espadon Szczecin w drugim secie przyjmował zagrywkę mistrza Polski z 71-procentową skutecznością, a mimo to drużyna zdołała zdobyć zaledwie 11 punktów. Ten fakt potwierdził wcześniejsze obserwacje i zmusił do działania szefów klubu.

– Oczywiście to dla nas bardzo trudna sytuacja. Pilnie potrzebujemy w tej chwili rozgrywającego, w składzie mamy teraz tylko Michala Sladecka. Ale nie było wyjścia, dłużej czekać z decyzją nie mogliśmy – powiedział wiceprezes Espadonu Szczecin Zdzisław Gogol.

Niewykluczone, że nowy zawodnik na tej pozycji pojawi się w Szczecinie już w przyszłym tygodniu.

źródło: http://www.volleyespadon.pl/