MKS Ślepsk Malow Suwałki odkrył pierwsze karty przed debiutanckim sezonem w PlusLidze. W prowadzeniu zespołu Andrzejowi Kowalowi pomagać będzie dwóch asystentów – Mateusz Mielnik oraz Mateusz Kuśmierz.

Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Suwałkach trwa budowa zespołu na nowy sezon. Nieco ponad tydzień temu ogłoszono, że beniaminka poprowadzi powracający do PlusLigi Andrzej Kowal. 48-letni szkoleniowiec w swoim trenerskim dorobku ma m.in. trzy tytuły mistrza Polski, a także srebrne medale Ligi Mistrzów czy Pucharu CEV. Wszystkie te sukcesy odnosił z Asseco Resovią Rzeszów, z którą związany był niemal nieprzerwanie w latach 2004 – 2018. W poprzednim sezonie zdecydował się objąć ACS Volei Municipal Zalău i sięgnął z nim po wicemistrzostwo Rumunii.

W sztabie szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki pozostanie duet, który w ubiegłych rozgrywkach poprowadził zespół do historycznego awansu do elity. Mateusz Mielnik oraz Mateusz Kuśmierz będą asystentami Andrzeja Kowala.

– Cieszymy się na wspólną pracę i czekamy na jej pierwsze owoce – przyznaje prezes MKS-u Ślepska Malow, Wojciech Winnik.

Klub poinformował, że wkrótce pojawią się dalsze komunikaty na temat budowy zespołu.

źródło: slepsksuwalki.pl/ fot. Magdalena Gajek