Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli dziś siatkarze MKS Ślepska Malow Suwałki. Co prawda beniaminek słabo rozpoczął spotkanie z Aluronem Virtu CMC Zawiercie, ale obudził się po pierwszej odsłonie i to on zaczął dyktować warunki. Podopieczni Andrzeja Kowala w dobrym stylu wygrali kolejne partie, dopisując tym samym do swojego konta komplet punktów.

Początek meczu w Suwałkach nie wskazywał wcale na późniejszy obrót spraw. Już po pierwszych piłkach zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych, których gra naprawdę mogła się podobać. Dodatkowo pomocną dłoń regularnie wyciągali do nich gospodarze, którzy popełniali wiele błędów (oddali siedem punktów). W takiej sytuacji nie byli w stanie zbyt wiele zdziałać, przegrywając do 17.

Po przerwie obraz gry uległ zupełnej zmianie. Nicolas Szerszeń i spółka bardziej wystrzegali się już błędów, a ich ogromnym atutem był blok, którym zdobyli aż siedem “oczek”. Gra suwalczan z każdą akcją nabierała rozpędu, co zaowocowało wygrana 25:22 i wyrównaniem stanu meczu.

Beniaminek nie poprzestał jednak na doprowadzeniu do remisu i sprawiał coraz więcej problemów żółto-zielonym. W zespole gospodarzy rozszalał się Nicolas Szerszeń, który regularnie punktował rywali. Zawiercianie zaczęli sprawiać wrażenie przygaszonych, nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzonymi gospodarzami, którzy pewnie wygrali do 19.

Podobny scenariusz oglądaliśmy w partii numer cztery, którą od początku kontrolowali siatkarze w biało-niebieskich strojach. Jurajscy Rycerze miewali co prawda przebłyski, ale nie trwały one wystarczająco długo, by realnie zagrozić gospodarzom. Podopieczni Andrzeja Kowala nie dali sobie wyrwać wypracowanej wcześniej przewagi i ostatecznie zwyciężyli 25:22, a w całym spotkaniu 3:1. Dla ekipy z Suwałk był to ósmy triumf w tym sezonie. Zawiercianie dzisiejszą porażką znacznie skomplikowali sobie zaś drogę do fazy play-off.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:

MKS Ślepsk Malow: Nicolas Szerszeń (19), Bartłomiej Bołądź (22), Andreas Takvam (11), Jakub Rohnka (7), Cezary Sapiński (11), Joshua Tuaniga (3), Adrian Stańczak (L) oraz Patryk Szwaradzki, Łukasz Rudzewicz, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz L)

Aluron Virtu CMC: Marcin Waliński (15), Piotr Lipiński (3), Mateusz Malinowski (17), Alexandre Ferreira (20), Bartosz Gawryszewski (3), Patryk Czarnowski (8), Taichiro Koga (L) oraz Arshdeep Dosanjh (2), Grzegorz Bociek, Wojciech Ferens

MVP: Joshua Tuaniga

fot. Krawczyk.photo/s-w-o.pl