W ramach 19. kolejki PlusLigi zmierzyły się ze sobą dwa sąsiadujące w ligowej tabeli zespoły. Starcie Asseco Resovii Rzeszów z MKSem Będzin dobrze rozpoczęli gospodarze, lecz w końcówce pierwszej partii skuteczniejsza w ataku okazała się ekipa gości, dzięki czemu będzinianie wygrali seta numer jeden. Druga odsłona padła natomiast łupem rzeszowian, którzy od jej samego początku budowali swoją przewagę punkt po punkcie, ostatecznie zwyciężając 25:18. W trzeciej partii, po wyrównanej grze obu zespołów, punktem zwrotnym okazała się być świetna seria zagrywek atakującego Asceco Resovii, Damiana Schulza, który ułatwił swojej drużynie wygraną w tym secie i wyjście na prowadzenie w meczu 2:1. Następna partia to popis, w samej końcówce, podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka, którzy od stanu po 14 zagrali bardzo ryzykownie, dzięki czemu mogli zapisać ten set na swoją korzyść, jednocześnie doprowadzając do tie-breaka. Siatkarze MKSu Będzin w ostatniej odsłonie meczu lepiej wytrzymali nerwową końcówkę spotkania i tuż po niej mogli cieszyć się z triumfu w Rzeszowie.

Statuetkę MVP tego spotkania otrzymał Grzegorz Pająk.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 11:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Damian Schulz (20), Rafał Buszek (19), Nicolas Marechal (11), Bartłomiej Krulicki (10), Grzegorz Kosok (3), Marcin Komenda (3), Luke Perry (L) oraz Nicholas Hoag (3), Zbigniew Bartman (3), Alek Achrem (1), Tomas Rousseaux, Kawika Shoji, Tomasz Kalembka, Bartosz Mariański (L)

MKS Będzin: David Sossenheimer (18), Rafał Faryna (17), Dawid Gunia (9), Artur Ratajczak (3), Grzegorz Pająk (3), Rafał Sobański (2), Michał Potera (L) oraz Jan Fornal (17), Dawid Dryja (12), Michał Superlak (6), Bartosz Schmidt, Konrad Buczek, Piotr Macheta (L)

źródło: oprac.własne/fot: Krawczyk.photo