Trzeci w sezonie zasadniczym Trefl Gdańsk zakończył sezon w PlusLidze na szóstym miejscu. Z kolei na piątym miejscu uplasowała się Asseco Resovia, która w trzech setach rozprawiła się z gdańskimi lwami (pierwszy mecz wygrała 3:1). Podopieczni Alberto Giulianiego do zwycięstwa potrzebowali zaledwie dwóch setów, co szybko uczynili. Mimo iż pierwszy set długo nie szedł im za dobrze, zdołali odrobić czteropunktową stratę , obronić piłkę setową, a później zwyciężyć na przewagi 32:30. Druga partia ponownie padła łupem przyjezdnych z Rzeszowa i to oni mogli cieszyć się z piątego miejsca w tabeli. Trzecia odsłona była bardzo podobna do pierwszej. Podopieczni Michała Winiarskiego stracili wypracowaną przewagę i przegrali ją 26:28. MVP spotkania został wybrany Fabian Drzyzga.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (30:32, 18:25, 26:28)

Trefl Gdańsk: Janusz, Lipiński, Reichert, Urbanowicz, Mordyl, Wlazły, Olenderek (libero) oraz Kozub, Pietruczuk, Sasak, Janikowski

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Cebulj, Szerszeń, Tammemaa, Hain, Butryn, Potera (libero) oraz Woicki, Domagała

MVP: Fabian Drzyzga