Działacze klubu z Rzeszowa w końcu zamknęli skład na przyszły sezon. Po rozstaniu się z Asseco Resovią Rzeszów Johna Gordona Perrina, rzeszowianie zakontraktowali fińskiego przyjmującego Elvissa Krastinsa. 

Mniej więcej miesiąc temu cały siatkarski świat mówił o tym, co wydarzyło się w zespole z Podkarpacia. John Gordon Perrin, który podpisał kontrakt z włodarzami rzeszowskiego klubu już w kwietniu, zmienił zdanie i postanowił przenieść się do chińskiego zespołu. Oczywiście działacze rzeszowskiego klubu nie pałali entuzjazmem na wieść o zmianie klubu przez Kanadyjczyka, jednak koniec końców kanadyjski przyjmujący pożegnał się z Asseco Resovią Rzeszów. Klub został więc bez jednego przyjmującego. Niepokojące dla działaczy było to, że Perrin był jednym z filarów drużyny z Podkarpacia, a w tym okresie rynek transferowy jest praktycznie nieaktywny i znaleźć zawodnika na podobnym poziomie co Kanadyjczyk graniczyłoby z cudem.

Rzeszowskim działaczom udało się znaleźć zastępcę Perrina, jest nim 23-letni reprezentant Finlandii – Elviss Krastins. Nowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów swoją siatkarską karierę rozpoczął w fińskim klubie Valepa Sastamala. Rozegrał w nim aż sześć sezonów, które zaowocowały dwoma tytułami Mistrzów Finlandii, dwoma srebrnymi i brązowymi medalami oraz zdobyciem Pucharu Finlandii. W poprzednim sezonie fiński zawodnik reprezentował barwy belgijskiego klubu Volley Precura Antwerpia, z którym w belgijskiej Lidze A, zakończył rozgrywki tuż za podium. Krastins jest również podstawowym graczem w swojej drużyny narodowej, z którą zakończył już udział w Mistrzostwach Europy – LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, na etapie baraży przed ćwierćfinałami.

Elviss Krastins

  • Data i miejsce urodzenia: 15.09.1994 Sigulda (Łotwa)
  • Wzrost: 192 cm
  • Waga: 84 kg
  • Zasięg w ataku: 345 cm
  • Zasięg w bloku: 325 cm

Przebieg kariery:

  • 2010-2016 Valepa Sastamala
  • 2016-2017 Volley Precura Antwerpia
  • 2017-… Asseco Resovia Rzeszów

Źródło: assecoresovia.pl/inf własna