GKS Katowice przedłużył kolejny kontrakt. Tym razem, włodarze zatrzymali w swoim klubie Andrzeja Zahorskiego, trenera od przygotowania fizycznego. Zahorski będzie pracował w klubie przez kolejne dwa lata.

Andrzej Zahorski uważany jest za jednego z najlepszych specjalistów od przygotowania motorycznego w całym kraju. Trener posiada duże doświadczenie – wiele lat spędził w Asseco Resovii Rzeszów, a przez jeden sezon pracował w Belogorie Bielgorod, z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Rosji. Przed obecną kampanią związał się z GKS-em i będzie w sztabie beniaminka przez kolejne dwa lata.

– Cieszę się z nowego kontraktu w klubie, który ma tak duże ambicje. W najbliższy weekend będziemy się bili o 9. miejsce w PlusLidze, ale myślę, że z roku na rok GKS będzie piął się coraz wyżej w tabeli. Chcemy zbudować ośrodek siatkarski nie tylko ze sporym ambicjami, ale i coraz większymi osiągnięciami – mówi Andrzej Zahorski.

– Trener Zahorski sprawdził się w stu procentach jako trener przygotowania fizycznego. Widać to świetnie po naszym zespole i kondycji zawodników. Warto zwrócić uwagę, że w całym sezonie obeszło się bez poważniejszych urazów i kontuzji. To dowód na to, jak trener Zahorski dba o naszych siatkarzy – stwierdził manager sekcji siatkarskiej GieKSy, Dariusz Łyczko.

Andrzej Zahorski to kolejna osoba, która przedłuża kontrakt z katowickim klubem. Wcześniej to samo uczynili Piotr Gruszka, Karol Butryn i Bartłomiej Krulicki.

źródło, foto: siatkowka.gkskatowice.eu