Wiele tygodni trwały dyskusje o tym, czy Andrea Gardini pozostanie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Dziś wszelkie wątpliwości na ten temat zostały rozwiane i Włoch nie przedłuży umowy z olsztyńskim zespołem. 

Informację o tym, że Gardini nie przedłuży umowy z Indykpolem potwierdził prezes klubu, Tomasz Jankowski: – Trener Gardini podjął już decyzję co do swojej przyszłości i mogę powiedzieć, że nie zostanie w Olsztynie na kolejny sezon. Gdzie teraz będzie trenował to tego nie wiem, bo nie podzielił się jeszcze tą informacją – mówi.

Kibice zastanawiają się teraz, kto zastąpi Gardiniego na stanowisku szkoleniowca Akademików. Najgłośniej mówi się, że funkcję tę obejmie jego rodak, Roberto Santilli, były trener Jastrzębskiego Węgla czy MKS-u Będzin. Nic jednak nie zostało jeszcze podpisane. – Na chwilę obecną trener Santili jest najbardziej realną opcją jednak obecnie prowadzimy rozmowy i żadne konkretne decyzje nie zapadły. Oprócz niego mamy też na oku dwóch innych trenerów – wyjaśnia prezes Indykpolu.

Andrea Gardini zespół z Olsztyna objął w grudniu 2014 roku. W obecnym sezonie pod wodza Włocha Akademicy radzą sobie najlepiej od lat. Gardini skompletował zespół, który jest groźny nawet dla najlepszych i otarł się o miejsce w półfinałach. Ostatnie dwie porażki olsztynian znacznie skomplikowały jednak ich sytuację i ich szanse na awans do czołowej czwórki są już bardzo niewielkie.

źródło: sport.egit.pl