Drużyna prowadzona przez Roberta Prygla wzbogaciła się o kolejnego zawodnika. Został nim pochodzący z USA Brenden Sander. Zawodnik zastąpi kontuzjowanego reprezentanta Słowenii Alena Sketa, który nie mógł pomóc na boisku swojej drużynie i rozwiązał z nią kontrakt.

Nowy przyjmujący radomian do aktualny Mistrz Włoch jak również złoty medalista Ligi Mistrzów oraz srebrny – Klubowych Mistrzostw Świata. Po te tytuły sięgnął z włoską drużyną Cucine Lube Civitanova, którą reprezentował w minionym sezonie. W ostatnim czasie klub poszukiwał następcy słoweńskiego przyjmującego, testując kandydatów do miejsca w składzie.

Na testach przebywało w ostatnim czasie trzech siatkarzy. Najlepiej zaprezentował się amerykański przyjmujący, Brenden Sander. Po dopełnieniu wszystkich formalności, dziś możemy ogłosić że pozyskaliśmy siatkarza, który zastąpi na tej pozycji Alena Sketa – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. , Wojciech Stępień.

Ubiegłoroczny, obfitujący w sukcesy sezon był dla Sandera pierwszym spędzonym w seniorskiej drużynie. Mimo to zaliczył już występ w reprezentacji USA.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Artur Stachniak