Po zakończeniu turnieju w Parku Śląskim eliminacje mistrzostw Polski w siatkówce plażowej przenoszą się do Łodzi. Zawodnicy i zawodniczki ponownie będą rywalizowali na rynku Manufaktury.

Na Plaży Open w Łodzi nie zabraknie Doroty Strąg i Katarzyny Kociołek. Zawodniczki, które wygrały wszystkie dotychczasowe turnieje cyklu w najbliższy weekend powalczą o czwarte z rzędu zwycięstwo. W swym rodzinnym mieście zagra również Magdalena Saad, która w parze z Aleksandrą Theis zajęła w Chorzowie i Białymstoku trzecie miejsce. Pojawią się także dwukrotne srebrne medalistki Plaży Open – Joanna Wiatr i Martyna Wardak oraz reprezentantki łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W Łodzi na Plażę Open powróci triumfator zeszłorocznego turnieju – Damian Wojtasik. W tym roku zagra on ze zwycięzcą z Białegostoku Adamem Parcejem. Ci zawodnicy otrzymali „dziką kartę”.

Na kibiców w dniach 17 – 19 lipca czeka kolejna dawka mistrzowskich emocji. Obok sportowych zmagań w łódzkiej Manufakturze nie zabraknie ogromu atrakcji, konkursów i animacji. O nagrody dla kibiców dba sponsor główny cyklu – SK bank oraz partnerzy m.in. Spokey, Hi-Tec czy Lotto.