Bułgaria pokonała po pięciosetowym boju Kanadę w grupie C Ligi Światowej 2015.

Plamen Konstantinov, trener reprezentacji Bułgarii:

To był trudny mecz, myślę, że bardzo wyrównany. Kanadyjski zespół zaczął lepiej, ale później udało nam się wrócić do gry. To dla nas bardzo ważne. Chciałem wygrać ten mecz w Kanadzie i cieszę się, że nam się to udało. Cieszy mnie postawa wszystkich zawodników, poprawili swoją grę w drugim i trzecim secie, odwrócili losy spotkania i wygrali. Pokazaliśmy, że umiemy wygrywać zespołowo. W niektórych momentach mieliśmy swoje problemy, ale zmiany poprawiły naszą grę i pomogły w zwycięstwie.

Andrey Zhekov, kapitan reprezentacji Bułgarii:

To dla nas dobre spotkanie, ponieważ wygraliśmy. Jednak pomimo tego wyniku, nasza jakość gry wciąż jest daleka od naszego poziomu. Z pewnością musimy to poprawić. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań, szczególnie finałów.

Glenn Hoag, trener reprezentacji Kanady:

Ten mecz był podobny do poprzednich spotkań, kiedy walczyliśmy z całych sił, ale jakość gry nie była odpowiednia, a przeciwko tak doświadczonej drużynie jak Bułgaria, to robi różnicę. Nie graliśmy dobrze w czwarty secie, żeby to skończyć, ale będziemy pracować nad poprawą. Przed nami wiele ważnych spotkań tego lata.

Frederic Winters, kapitan reprezentacji Kanady:

Bułgaria zagrała, jakby nie miała nic do stracenia, ponieważ tak było, oni są gospodarzami finałów. A jeśli ty i twój zespół jesteście w takiej sytuacji, musicie naprawdę poprawić swoją grę, co właśnie musimy zrobić.