Piotr Gacek ogłosił zakończenie kariery!

Wielokrotny reprezentant Polski na klubowej konferencji prasowej ogłosił zakończenie kariery. Drugi mecz o 7. miejsce przeciwko drużynie z Radomia będzie ostatnim spotkaniem jakie rozegra Piotr Gacek. Mecz ten odbędzie się 13 kwietnia w Ergo Arenie.

Piotr Gacek swój pierwszy mecz w krajowych rozgrywkach rozegrał w 2002 roku. W czasie swojej kariery zdobył m.in. dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski, a także pięć Pucharów kraju i jeden Superpuchar. W czasie swojej kariery miał możliwość gry w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Pucharu CEV czy w finałach Klubowych Mistrzostw Świata. Libero był także wielokrotnym reprezentantem Polski. Z reprezentacją zdobył m.in mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo Świata i brązowy medal Pucharu Świata. Zawodnik ogłosił w tamtym roku zakończenie reprezentacyjnej kariery, a w tym roku całkowicie zakończy karierę siatkarską. Ostatni mecz będzie jego 420 meczem ligowym.

Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku. To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w Ergo Arenie równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy – mówił libero.

źródło: sport.trefl.com

Facebook Comments