Reprezentacyjny libero przedłużył o dwa lata kontrakt z LOTOSEM Treflem. Popularny „Gato” w minionym sezonie sięgnął po swój piąty Puchar Polski i wywalczył dziewiąty medal krajowych rozgrywek.

Mierzący 185 cm Piotr Gacek w tym roku skończy 37 lat. Od dekady jest uznawany za jednego z najlepszych libero w kraju. Przed przyjściem do LOTOSU Trefla reprezentował barwy m.in. AZS-u Częstochowa, PGE Skry Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którymi sięgnął w sumie po dwa mistrzostwa Polski, trzy srebrne i trzy brązowe medale ligowych rozgrywek oraz cztery krajowe puchary, a także klubowe wicemistrzostwo świata, brąz Ligi Mistrzów i srebro Pucharu CEV. W Gdańsku po raz czwarty został wicemistrzem Polski i po raz trzeci z rzędu a piąty w karierze sięgnął po Puchar Polski.

– W zakończonym sezonie stworzyliśmy coś fantastycznego. Projekt, którego częścią jestem od roku, wypalił i mam nadzieję, że dalej będzie funkcjonował na równie wysokim poziomie. Gwarantuję, że to nie koniec naszych marzeń i planów, do których realizacji będziemy konsekwentnie dążyć. W mediach pojawiały się spekulacje, że mogę odejść z Gdańska, ale nie komentowałem ich, bo wierzyłem, że uda nam się dojść do porozumienia w sprawie mojego nowego kontraktu. Tak też się stało, zostaję w LOTOSIE Treflu na kolejne dwa sezony i bardzo się z tego cieszę – skwitował popularny „Gato”.
W Gdańsku Gacek z miejsca stał się jednym z najważniejszych graczy drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Przez cały sezon znakomicie prezentował się zarówno w przyjęciu, jak i obronie, a przy tym stał się mentalnym liderem drużyny, tak na boisku, jak i poza nim. W wielu plebiscytach uznano go za najlepszego libero zakończonego sezonu PlusLigi.

Doświadczenie, które Piotr wnosi do drużyny, a także jego umiejętności techniczne i osobowość, są dla nas bezcenne. To kluczowy zawodnik naszego zespołu. Jestem zadowolony i dumny, że będę mógł z nim pracować przez kolejne dwa lata – podkreślił trener Anastasi.

Prócz licznych sukcesów klubowych Gacek ma w swoim dorobku również wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy, które wywalczył z reprezentacją Polski w latach 2006-2009. Po znakomitym sezonie ligowym libero LOTOSU Trefla po czterech latach przerwy ponownie trafił do drużyny narodowej. Od poniedziałku „Gato” przygotowuje się w Spale do występów w rozgrywkach Ligi Światowej.