W ostatnim dniu X Memoriału Zdzisława Ambroziaka o trzecie miejsce zagrały drużyny z Olsztyna i Bełchatowa, ale to podopieczni Gardiniego okazali się lepsi w tym starciu. Najlepszymi zawodnikami wybrano Andrzeja Wronę i Pawła Adamajtisa.

I set:

Na potrójnym bloku kończy Wlazły – 1:0. W kontrze punktuje Andrzej Wrona – 3:0. Po skosie skutecznie Bednorz – 3:1.  Na pojedynczym bloku Adamajtis – 4:2. Podwójne odbicie Bednorza – 5:2.  Z pipe’a kiwa Bednorz – 5:3. Blokowany Wlazły i AZS wygrywa dłuższą akcję – 5:4. Dziurę w bloku wykorzystuje Adamajtis – 6:5. W kontrze po skosie Wlazły – 8:6. Błąd w obronie olsztynian – 9:6. Po bloku Adamajtis – 10:7. Z lewego skrzydła potężnie Wlazły – 14:8. Punktowy blok Andrzeja Wrony – 15:8, czas dla AZS-u. Po skosie Bednorz – 15:9. Na drugiej przerwie technicznej Skra prowadzi 16:9. Blok-aut po ataku Adamajtisa – 16:10. Przez potrójny blok przedziera się Bednorz – 16:11. Na potrójnym bloku punktuje również Marcel Gromadowski – 17:11. W kontrze skutecznie Wrona – 18:11. Dłuższa wymianę ze skrzydła kończy Bednorz – 19:16. Po prostej Gromadowski – 20:16. Po skosie Adamajtis – 20:17.  W kontrze w aut atakuje Wlazły – 20:18. Ze środka punktuje Marcyniak – 21:18. Przy jednopunktowym prowadzeniu Skry o czas prosi trener Falasca – 21:20. Po skosie Wlazły, remis po 22. Dłonie blokujący obija Bednorz – 23:23. Ze środka Andrzej Wrona – 24:23. W siatkę zagrywka Wlazły – 24:24.  Punktowym blokiem Skra zamyka pierwszą partię – 26:24.

II set:

Po prostej obraca Gromadowski – 1:0. Olsztynianie dotykają siatki w bloku – 2:1. Skuteczny w ataku Marcyniak – 4:3. Blokowany Stoilović – 6:7. Skuteczny Bednorz – 6:8. Po skosie Gromadowski – 7:8.  Zatrzymany Bednorz – 10:9.  W siatkę zagrywa Wlazły – 10:10. Adamajtis obija ręce blokujących – 10:10. Blok-aut po ataku Bednorza – 11:11.  Dłuższą wymianę kończy Adamajtis – 11:12. Błąd w przyjęciu Milczarka – 11:14. W taśmę atakuje Wrona – 11:15.  Skuteczny atak Zniszczoła sprowadza nas nas na druga przerwę techniczną – 12:16. Dłuższa wymianę kończy Adamajtis – 13:17. Po bloku atakuje Stoilović – 14:18.  Lekko na blok nabija Adamajtis – 14:19. Blok-aut po ataku Mariusza Wlazłego – 14:19.  Na siatce zatrzymany Wlazły – 16:22. Atakiem po prostej punktuje Stankovic, czas dla AZS-u – 19:23. Ze środka na pustej siatce Zniszczoł – 19:24.  Blokowany Wrona – 19:25.

III set:

Z lewego skrzydła atakuje Gromadowski 1:1. Wlazły przekracza linię zagrywki 1:2. Blokowany Adamajtis – 3:2. Ze środka Zajder – 3:3.  W kontrze punktują bełchatowianie – 5:3. Po bloku Bednorz – 6:7. Ze środka Marcyniak – 7:7. Skutecznie Adamajtis – 7:8. Dłuższą wymianę ze skrzydła kończy Adamajtis – 8:10. W ataku zatrzymany Andrzej Wrona – 8:11, czas dla PGE Skry. Bez bloku w aut Wlazły – 10:13. Punktowa zagrywka Woickiego i na drugiej przerwie technicznej AZS prowadzi 10:16. Gromadowski atakuje po bloku -11:16. Adamajtis obija ręce blokujących – 13:18. Przy probie przepchnięcia piłki przez blok Wlazły dotyka siatki – 16:19. Bełchatowianie mają problem z przyjęciem zagrywki – 17:21. Dwa asy serwisowe  Bednorza – 17:24. W siatkę atakuje PGE, Indykpol wygrywa trzeciego seta 17:25.

IV set:

Od przekroczenia linii zagrywki rozpoczyna Maciej Zajder – 1:0. Dłuższa wymianę kończy Bednorz – 1:2. W aut zagrywa Wlazły – 2:2. Punktowy blok żółto-czarnych – 5:5. Blok w ataku omija Wlazły – 6:5. W kontrze skuteczny Adamajtis – 6:6. Autowa zagrywka Woickiego – 7:7.  Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Skry – 8:7.  Ze środka Zajder – 8:8. Dłuższą wymianę kończy Wlazły – 9:8. Przy prowadzeniu Skry 11:8 o czas prosi trener Gardini. Po prostej gwoździa wbija Bednorz – 11:9. Ze środka punktuje Andrzej Wrona – 13:10. Stanković z prawego skrzydła – 16:13. Druga przerwa techniczna.Zepsuta zagrywka Janusza – 16:14. Na środku zablokowany Marcyniak – 17:15. Gromadowski w sam narożnik – 18:16. Wlazły psuje serwis – 19:18. Po raz kolejny w tym meczu po stronie Olsztyna następuje zmiana na rozegraniu, Bieńkowski zastępuje Woickiego. Nieczyste przyjęcie Potery – 23:19. O czas prosi Gardini. Punktowy blok AZS-u – 23:20. Bezpośrednio z zagrywki punkt zdobywa Stoilović – 24:22. Czas dla drużyny z Bełchatowa. Zepsuta zagrywka Woickiego, 25:22.

V set:

Ze środka Zniszczoł – 0:1. As Bednorza – 0:2. Autowy atak bełchatowian – 0:3. O czas prosi Falasca. Kiwka Woickiego – 0:4. Pierwszy punkt dla Skry zdobywa Wrona – 1:4. Wlazły z prawego skrzydła – 2:5. Bednorz obija ręce – 3:6. Punktowy blok olsztynian – 3:7. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą podopieczni Gardiniego – 4:8. Zepsuta zagrywka i ponownie o czas prosi Falasca – 4:9. As serwisowy Janusza – 6:9. StankovićS ze skrzydła – 7:10. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Wlazły – 8:10. Czas dla drużyny z Olsztyna. Krótka Zniszczoła – 8:11. Marcyniak punktuje bezpośrednio z zagrywki – 10:11. Zablokowany Wlazły – 10:12. Ze środka Zniszczoł – 11:13. Wrona odpowiada z krótkiej – 12:13. Stanković blok-aut – 13:13. Czas dla AZS-u. Adamajtis zdobywa punkt na wagę piłki meczowej – 13:14. Gromadowski po skosie – 14:14. Zajder ze środka – 14:15. Stanković obija ręce – 16:16. Przekroczenie linii zagrywki przez Adamajtisa – 17:17. Zepsuta zagrywka Marcyniaka – 17:18. Stojlović kończy mecz – 17:19.

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Marcyniak, Wrona, Janusz, Stankovic, Gromadowski, Milczarek (L)

Indykpol AZS Olsztyn: Zniszczoł, Bednorz, Adamajtis, Zajder, Woicki, Stoilović,  Potera (L) oraz: Bieńkowski,