W łódzkiej Atlas Arenie odbyła się konferencja prasowa, która była poświęcona Meczom Gwiazd. Mecze odbędą się 9 września w Gdyni oraz 11 września w Katowicach. 11 września nastąpi pożegnanie Pawła Zagumnego z reprezentacją. Mecze zostaną rozegrane między Drużyną Gwiazd Światowej Siatkówki oraz Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki. Za pierwszą odpowiedzialny będzie Andrea Anastasi, a za drugą ekipę będzie odpowiadał Paweł Zagumny.


Paweł Wachowiak, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Cieszymy się bardzo, że 9 i 11 września odbędzie się dla nas tak bardzo ważne wydarzenie sportowe. Gospodarzem Meczów Gwiazd będzie  Gdynia oraz Katowice. Podczas tych dwóch dni zostaną rozegrane spotkania z udziałem największych gwiazd polskiej i światowej siatkówki. Jestem przekonany, że dla kibiców będzie to wielka gratka, bowiem w jednym miejscu będą mogli zobaczyć największych graczy z Polski i zza granicy.  11 września oficjalnie swoją karierę reprezentacyjną zakończy Paweł Zagumny.

Ewelina Kajzerek, Pełnomocnik Prezydenta miasta Katowice

Chciałam Państwa wszystkich zaprosić do Katowic na mecz gwiazd. Do miasta, w którym nasza reprezentacja Polski zdobyła mistrza świata.

Stanisław Borski, przedstawiciel władz miasta Gdyni

Jesteśmy bardzo otwarci na sport. Organizacja takiego wydarzenia w naszym mieście jest ogromnym wyróżnieniem. Ugościmy Państwa najlepiej jak tylko będziemy potrafili.


Paweł Papke, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

To będzie bardzo ważne wydarzenie w polskiej siatkówce. Dziękuję Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki za zorganizowanie tej imprezy. Na boisku zobaczymy wielu znakomitych zawodników, z którymi miałem przyjemność grać w jednej drużynie lub przeciwko, którym występowaliśmy wspólnie z Pawłem Zagumnym. Poza tym te mecze zostaną rozegrane po igrzyskach olimpijskich, więc wszyscy będziemy mieli okazję spotkać się miejmy nadzieję naszą drużyną narodową, która świetnie zaprezentuje się w Rio de Janeiro.


Jacek Sęk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Cieszymy się bardzo, że powstała taka inicjatywa. Polski Związek Piłki Siatkowej wspiera to wydarzenie. Mamy apel do prezesa Fundacji Aleja Gwiazd, aby tego typu impreza cykliczna.

Arkadiusz Jaśkowski, Prezes Rady Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki

Brakowało nam wydarzenia na skalę międzynarodową, które nie miałoby tylko wymiaru czysto sportowego. Chcemy, żeby to było święto siatkówki. Jednocześnie już teraz dziękujemy władzom miasta Katowic i Gdyni, które włączają się w ten projekt.

 

Sławomir Jachimowski, Wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki

W 2006 roku wpadł nam do głowy pomysł zorganizowania powtórki meczu Polska-ZSRR z 1976 roku z Montrealu, które zagrały w tych samych składach. Teraz pomyśleliśmy o tym, żeby zebrać wszystkich najlepszych zawodników z Polski i świata.

Paweł Zagumny, reprezentant Polski

Długo się zastanawiałem nad zakończeniem mojej kariery reprezentacyjnej. Po 20 latach grania, w moich kolanach czuć wszystkie wyskoki i odbicia piłki. Myślę, że nie będę miał lepszej okazji do tego, aby zakończyć swoją karierę. Mecz gwiazd będzie doskonałą okazją do pożegnania się z kibicami. Mamy potwierdzenie 90 proc. składów. Wielkie granie i sukcesy dla Polski rozpoczęły się w Katowicach. Dla mnie właśnie wszystko tam się zaczęło się i tam się skończy.

Grzegorz Zięba, Dyrektor ds. Międzynarodowych

Już teraz mogę potwierdzić, że w Meczu Gwiazd zagra Włoch Andrea Giani, Serb Nicola Grbić oraz Rosjanie – Siergiej Tietiuchin i Dmitrij Muserski. Jesteśmy bliscy porozumienia z  Wilfredo Leonem i Matthew Andersonem. To będzie naprawdę plejada gwiazd światowej siatkówki.

W zespole biało-czerwonych, który skompletuje Zagumny, wystąpią m.in. aktualny kapitan reprezentacji Michał Kubiak oraz obecni i byli kadrowicze – Bartosz Kurek, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski, Michał Kubiak.