Kolejny weekend siatkarskich zmagań w Lidze Światowej Polacy otworzyli zwyciężając w spotkaniu z Argentyńczykami 3:1. – Najważniejsze, ze odnieśliśmy dzisiaj zwycięstwo za trzy punkty i to nas cieszy. – przyznaje Artur Szalpuk.

Paweł Woicki przyznaje, że reprezentanci Argentyny zagrali dobre spotkanie i na każdego rywala trzeba się odpowiednio przygotować. – Na każdy mecz założenia są inne, każdy przeciwnik ma inną charakterystykę. W dzisiejszym meczu było widać, że pewne elementy były próbowane i grane. Takie mecze również trzeba wygrywać. Na Argentynę trzeba było się przygotować bardzo dobrze. Lekcje były dzisiaj odrobione dobrze, a Argentyńczycy zagrali bardzo dobry mecz.

Argentyńczycy nie potrafili wykorzystać przewag, które w trakcie setów sobie wypracowywali, to pozwoliło Polakom na podjęcie walki. Trzy pierwsze sety piątkowego spotkania kończyły się walką na przewagi. – Jesteśmy sportowcami, więc musimy pogodzić się z tym, że możemy spędzić na hali nawet trzy godziny. Mecz był dość długi, jak na trzy sety, ale taki jest sport. – dodaje po meczy Artur Szalpuk.

– Na pewno nie jesteśmy w optymalnej dyspozycji fizycznej. Ciężko pracowaliśmy w Rosji, teraz tutaj w Łodzi. Wiemy, że wszystko jest podporządkowane pod Rio. Jednak chcemy pokazać naszą dobrą grę i odnosić zwycięstwa. – powiedział młody zawodnik, dla którego mecze Ligi Światowej do dobra okazja dla zaprezentowania się przed trenerem Antigą.