Odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Rozpoczęło się ono od złożenia rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa przez Pawła Papke. Ponadto, podczas obrad, uchwalono ceny biletów na ceremonię i mecz otwarcia CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017. 

Obrady PZPS rozpoczęły się od złożenia rezygnacji przez Pawła Papkę z funkcji wiceprezesa oraz członka Prezydium Zarządu. Paweł Papke pełnił funkcję Prezesa PZPS od 16 lutego 2015 do 6 czerwca 2016, a w obecnej kadencji, na stanowisku wiceprezesa, odpowiadał za sprawy sportowe i szkoleniowe.  Zarząd podziękował mu za kierowanie federacją w trudnym okresie oraz zaangażowanie w kwestie sportowe i szkoleniowe. Paweł Papke zadeklarował jednak, że nadal będzie służył sprawom polskiej siatkówki. Z racji tego, że Paweł Papke zrezygnował z zajmowanego stanowiska, zarząd powołał w jego miejsce Radosława Piesiewicza. Jest to 36-letni działacz biznesowy, który dotychczas w strukturach PZPS zajmował się relacjami ze sponsorami oraz kontaktami zewnętrznymi, jednak obecnie ma również zająć się działaniami związanymi z organizacją najważniejszego, sportowego wydarzenia w 2017 roku w naszym kraju – CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017.

Co więcej, podczas posiedzenia zarządu, podjęto decyzję odnośnie struktury biletowej, dotyczącą tylko ceremonii oraz meczu otwarcia mistrzostw Europy, które odbędą się na PGE Stadionie Narodowym 24 sierpnia 2017 roku. W zależności od kategorii, ceny biletów będą wyglądały następująco: 40, 70, 100, 130, 160, 190 złotych na koronie stadionu oraz 250, 300 i 400 złotych na trybunach położonych na płycie stadionu – okalających boisko. Sprzedaż biletów na ceremonię oraz mecz otwarcia EUROVOLLEY POLAND 2017 rozpocznie się jednak dopiero po trwających procedurach formalnych i technicznych.

Podczas spotkania zarządu PZPS wyznaczono również skład Sądu Polubownego przy Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej SA. Wybrani arbitrzy to: Paweł Chmiel, Sebastian Gołaszewski, Jakub Janik, Artur Lewandowski, Stanisław Majkowski, Tadeusz Sąsara, Aleksander Słysz, Piotr Stolarski, Andrzej Warych, Krzysztof Wyrwa.

Zostały powołane również składy kadr narodowych kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej na najbliższy sezon. W kadrze żeńskiej znalazły się: Monika Brzostek, Aleksandra Gromadowska, Jagoda Gruszczyńska, Katarzyna Kociołek, Kinga Kołosińska, Marta Łodej, Dorota Strąg. Z kolei skład męskiej kadry to: Michał Bryl, Grzegorz Fijałek, Piotr Kantor, Kacper Kujawiak, Bartosz Łosiak, Mariusz Prudel, Maciej Rudol, Jakub Szałankiewicz.

Podjęto również decyzję, że tegoroczne Turnieje Nadziei Olimpijskich odbędą się w Szczyrku od 14 do 16 października – dziewczęta, i w Spale od 8 do 10 października – chłopcy.

Źródło: pzps.pl / Fot: PAP