– Wierzę głęboko, że ten turniej będzie stał na najwyższym światowym poziomie – powiedział Paweł Papke na konferencji prasowej zapowiadającej Puchar Świata w siatkówce plażowej FIVB Beach Volleyball World Tour Grand Slam Olsztyn 2015.

fot. cev.lu

Poza prezesem PZPS o przygotowaniach do zawodów opowiadali także: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz,  dyrektor turnieju Rafał Pośpiech, ambasador treningów siatkarskich dla dzieci Piotr Gruszka oraz dyrektor techniczny turnieju Jerzy Litwiński.

Paweł Papke, prezes PZPS:

– Spotykamy się w ważnym momencie. Chcemy pokazać, że sprawnie współpracujemy z miastem Olsztyn i z regionem warmińsko-mazurskim. W tamtym roku, gdy doszły do nas informacje, że zorganizowanie turnieju w Starych Jabłonkach jest zagrożone, zaczęliśmy rozmawiać z władzami miasta. Owocem tego jest właśnie ten sierpniowy turniej, który zorganizowany będzie nad pięknym jeziorem Ukiel. Mamy dużo, bardzo dużo pracy do wykonania, ale jestem przekonany, że wszyscy zaangażowani w ten turniej wywiążą się ze swoich obowiązków w 100%. Wierzę głęboko, że zawody będą stały na najwyższym światowym poziomie. Postaramy się także, aby wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć zmagania siatkarek i siatkarzy plażowych na żywo. Przygotujemy dwa stadiony –główny z trybunami dla 4 tys. widzów i boisko nr 2 z trybuną dla prawie tysiąca kibiców. Chciałbym wspomnieć także o wolontariacie. Wiem, że są osoby, które chcą pomoc przy organizacji, chcą być przy tym wydarzeniu, więc zapraszam do zgłaszania się. Aplikacja zgłoszeniowa znajduje się na oficjalnej stronie internetowej turnieju.  

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna:

– Cieszę się, że możemy się dziś spotkać w tak znakomitym gronie. Na pewno mają Państwo wiele pytań, my chętnie podzielimy się wszystkimi informacjami. Chciałbym podziękować panu prezesowi Pawłowi Papke za to, że możemy zorganizować tak duży turniej u nas, po raz pierwszy w Olsztynie. Zawody mają ogromny potencjał. Przygotowujemy się do tej imprezy, co tydzień odbywają się spotkania organizacyjne. Poziom na pewno będzie wysoki i jestem przekonany, że miasto wiele na tym zyska. Chciałbym zaprosić na ostatni tydzień wakacji do Olsztyna sympatyków plażówki z całej Polski, a szczególnie mieszkańców naszego miasta i regionu. Zapewniam, że na czas zawodów przygotowana będzie także specjalna komunikacja miejska.

Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju: 

– Postanowiliśmy z panem Litwińskim ustawić stadion w taki sposób, by pokazać jezioro. To, co udało nam się także wypracować, to propozycja boiska nr 2 z trybuną na prawie tysiąc miejsc. Budujemy ją po to, by polscy zawodnicy mieli gdzie grać ważne mecze, bowiem zakładamy, że będą walczyć o najwyższe cele. Nie zamykamy plaży nad jeziorem, obiekt będzie nadal normalnie otwarty. To dla publiczności i mieszkańców Olsztyna zorganizowane zostaną m.in. dwie strefy kibica – jedna obok kapitanatu, druga za stadionem numer jeden. Z trybuny głównej będzie można także spoglądać na to, co się będzie działo na boiskach nr 3 i 4. Chciałbym dodać, że dziś startuje oficjalna strona internetowa turnieju www.grandslam.pzps.pl, na której znaleźć można szczegóły dotyczące zawodów, obiektów i wydarzeń towarzyszących. Miło nam też poinformować, że także dzisiaj o godzinie 17:00 rusza sprzedaż biletów. Z całej Polski i z Europy mamy bardzo wiele zapytań właśnie o wejściówki.

Piotr Gruszka, ambasador treningów siatkarskich dla dzieci Kids Camp:

– Zawsze z wielkim sentymentem wracam do Olsztyna. Spędziłem w tym mieście dwa lata mojej kariery i do tej pory mam tutaj wielu przyjaciół. Bardzo dziękuję Pawłowi Papke i Rafałowi Pośpiechowi za zaproszenie do tego projektu. Muszę powiedzieć, że już wczoraj tu przyjechałem i pobiegałem nad jeziorem Ukiel. Jestem zachwycony, że są takie miejsca w naszym kraju. W sierpniu będzie można mnie spotkać wśród dzieci i mam nadzieję, że projekt treningów siatkarskich dla dzieci Kids Camp będzie fajnym uzupełnieniem święta siatkówki plażowej, jakim z pewnością będzie olsztyński Grand Slam.

Jerzy Litwiński, dyrektor techniczny turnieju:

– Organizatorem Grand Slamu jest PZPS, miasto Olsztyn odpowiada za odpowiednie przygotowanie obiektów, m.in. boisk, zaplecza biurowego, zapewnienie łącza internetowego, itp. Tych wydatków jest bardzo wiele. W czerwcu planujemy zakup usług i urządzeń, później realizowane będą nasze turniejowe założenia. Ważne jest to, że na czas turnieju nie będziemy zamykać obiektu. Chcemy zorganizować strefy kibica, postawić telebim, na którym wyświetlane będą mecze. Szczegóły uzgadniamy jeszcze z Polsatem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zainteresowanie oglądaniem meczów w turniejowy weekend może być tak wielkie, że nie wszyscy zmieszczą się na stadionie głównym, dlatego właśnie mają powstać wspomniane strefy kibica, które zapewnią animacje dla kibiców. Powstaną także strefy sportów ekstremalnych, rozgrywek piłki wodnej, wodny plac zabaw, scena dj-a. Zapewniam, że będzie co robić w trakcie turnieju, nie tylko na stadionie.